Po reprezentační přestávce byla hra v úvodní třetině trošku rozháraná. Utkání s nepříjemným soupeřem začalo dvěma přesilovkami hostí. A v početní výhodě Zlín hrát umí. V prvním případě to sice nepotvrdil, ale ve druhém předvedla první řada soupeře parádní kombinaci na jeden dotek a Záhorovský už zakončoval do odkryté klece. Vy rovnáno bylo za tři minuty.

Bojovník Hřebejk za brankou doslova pobláznil obranu Zlína, objel Murínovu klec a kotouč z otočky doslova procpal přes zkušeného gólmana do sítě. Podobný kousek zkusil ve 12. min. jeho kolega Sičák a trefil pro změnu tyč Murínovy svatyně.

Další tyč trefil při přesilovce pět na tři pro změnu Brabenec. Kapitán Sailer krátce poté před odkrytou klecí volil zbytečně ještě přihrávku a gólem neskončil ani veliký závar před zlínskou brankou.

Ve druhé třetině si zahráli také Valaši dvě rychle po sobě jdoucí přesilovky pět na tři. Při té druhé vypálil tvrdě a přesně k tyči Turkovy klece Nosek a Zlín opět vedl. Ještě v téže minutě a ve vlastním oslabení ujel Brabenec, pohrál si s obráncem Vosátkem a prudkým švihem vyrovnal. Poté začalo dobývání klece Murína, jenž odolával i s obrovskou dávkou štěstí.

Obrovskou šanci měli ve 33. min. Brabenec, kterého v ideální pozici vychytal Murín, a Hudec, jenž tísněn nedokázal dopravit kotouč do již prázdné branky. Souběžně s druhou sirénou využil přesilovku zblízka Vydarený a Jihočeši poprvé v utkání vedli, když gól musel ještě potvrdit videorozhodčí.
V závěrečném dějství měli čtvrtý gól na hokejce Hübl i Šimánek, ale také na druhé straně zahrozil R. Pšurný, jehož střela se otřela o tyč Turkovy branky. Nečistě hrající Zlín se nemohl dostat k nějakému výraznějšímu náporu.

Přesně tři minuty před koncem obkroužil celou hostující třetinu kapitán Sailer, objel branku a bekhendem definitivně srazil soupeři vaz.

Mountfield Č. Budějovice – RI Okna Zlín 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky: 8. Hřebejk (Sailer), 24. Brabenec (Hudec), 40. Vydarený (Brabenec), 57. Sailer - 5. Záhorovský (Leška), 24. Nosek (Balaštík).

Rozhodčí: Jeřábek – Čížek, Prchal. Vyloučení: 7:9 (navíc dom. Hřebejk 10 min.). Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4937.

Mountfield: Turek – Sičák, Frolo, Novák, Gřegořek, Toman, Vydarený, Sičák, Mucha – Kůrka, Hübl, Veselý - Hudec, Mertl, Brabenec – Hřebejk, Šimánek, Sailer – Květoň, Vak, Kotrla. Trenéři Jandač a Černý.

Zlín: Murín – M. Hamrlík, Galvas, Nosek, Klouček, Ďurák, Vosátko – Balaštík, Leška, Záhorovský (43. R. Pšurný) – Kubiš, I. Rachůnek, F. Čech – Okál, M. Čech, Mokrejš. Trenéři Bokroš a Přikryl.

Zaznělo po utkání:

Stanislav Přikryl (Zlín): „Vsadili jsme na dobrou obranu, což nám v první třetině vycházelo a hra byla vyrovnaná. Ve druhé třetině domácí začali více bruslit a dostali se do hry. Zápas hodně ovlivnila třetí branka domácích v poslední minutě druhé třetiny. Potom už soupeř své vedení kontroloval. My jsme se sice snažili, ale nenašli jsme dost umu, abychom alespoň vyrovnali.“

Josef Jandač (Mountfield): „Utkání nemělo valnou úroveň. Vychází to pokaždé z defenzivní taktiky Zlína. Museli jsme dotahovat náskok soupeře a o to byl zápas těžší. Od druhé třetiny jsme začali být aktivnější a zápas jsme zlomili v náš prospěch.“