VYBERTE SI REGION

Hokejisté Motoru nadále tápou, nebodovali ani na ledě posledního Mostu

Most – Ve 22. kole první ligy prohráli hokejisté Motoru České Budějovice na ledě posledního celku tabulky Mostu 3:5.V sobotu čeká Jihočechy domácí duel s Ústím nad Labem (16).

13.11.2013 5

Dominik Halmoši v brance Motoru.Foto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Českobudějovickým hokejistům se v poslední době nedaří a potvrdilo se to i na ledě jednoho z nejslabších týmů soutěže.

Hosté přijeli na sever bez zraněného obránce Vráblíka, další bek Posmyk okusil extraligu v Litvínově. Jejich místo zaujal plzeňský pendl Boháč a v útoku nastoupil další hráč Plzně Pitule.

Úvodní třetina nabídla vyrovnaný a spíše opatrný hokej s minimem šancí. Oba soupeři jednou nastřelili brankovou konstrukci. Nejprve mířil v 6. min. do tyče z ideální pozice hostující Vaniš, o čtyři minuty nastřelil domácí Smolka z trestného střílení pro změnu břevno.

Góly začaly padat až po změně stran. Ve 28. min. vypálil v přesilovce od modré obránce Čížek a Most šel do vedení. Druhý gól přišel o pouhé tři minuty později, když se zblízka prosadil Písařík.

S Jihočechy to v té chvíli nevypadalo vůbec dobře. Ale zmobilizovali síly a a soupeři přišpendlili před jeho branku. Gólmana Horáka však nepřekonal Skuhravý, po přečíslení neuspěl ani Melka. Hosté se dočkali až ve 39. min, kdy se přesně do horního růžku mostecké klece trefil Kotalík.

Nápor hostí pokračoval i v závěrečné třetině. Jenže ve 48. min. zvýšil Tauš z ojedinělé akce na 3:1 a bylo zle. Ferebauer sice ještě nastřelil tyč, ale definitivně rozhodl ve vlastním oslabení Bojer. Kuchejda už stačil jen snížit.  Při power play hostí skóroval do prázdné branky Tauš, definitivně pak skóre uzavřel na 5:3 Ferebauer.

Branky a nahrávky: 28. Čížek (Pavelka, Slavíček), 31. Písařík (Sedláček, Tůma), 48. Tauš, 53. Bojer (Tauš), 60. Tauš (Bojer) – 39. Kotalík (Moravec, Melka, 57. Kuchejda (Ondřej), 60. Ferebauer (Ondřej, Rob).
Vyl. 5:3, navíc host. Šperger 10 min., využ. 1:0, v osl. 1:0. Rozhodčí: Jílek – Rozlílek, Svobodová. Diváci: 514.
Motor:  Halmoši – J. Novák, Kříž,  Chmelíř, Moravec, Boháč, Prokop, Pavlíček – Kotalík, Melka, Skuhravý – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Třetina, Pitule, Šperger – Ferebauer, Rob, Vaniš – Bárta. Trenéři Bělohlav a Jágr.

K obratu a třem bodům z ledu posledního Mostu zavelel dvěma góly Vladimír Škoda

Most – Silný tým neprohraje třikrát za sebou. Hokejisté ČEZ Motoru se za silné mužstvo považovat chtějí a potvrdili to ve 43. kole první WSM ligy, když zvítězili na ledě posledního Mostu 5:2 a upevnili si své první místo v tabulce. Již v pondělí čeká Jihočechy domácí duel s Kadaní (17.30).

Muž v noci metal přemety u náměstí, strážníci mu domluvili

České Budějovice - Rušnou noční službu mají za sebou českobudějovičtí strážníci. V sobotu kolem jedné hodiny raaní například spatřili prostřednictvím městského kamerového systému muže, který v ulici Karla IV. poblíž hlavního náměstí metal přemety na silnici.

Do bílé stopy neláká jen Šumava

Jižní Čechy - Na běžky můžete nyní vyrazit do mnoha koutů jižních Čech. Podmínky jsou většinou ideální.