Do domácí branky se poprvé v sezoně od začátku postavil mladík Bláha, v dresu hostí nastoupil českobudějovický odchovanec Tomáš Rousek. Trenér Motoru Rosol nasazoval od začátku pouze tři kompletní pětice a jeho tým začal zápas ve skutečně vysokém tempu. V 5. min. se také Jihočeši dočkali slaďoučkého ovoce v podobě vedoucího gólu. Díky novému pravidlu o hybridním icingu vybojoval Heřman kotouč za brankou soupeře, posunul ho Boháčovi a jeho přihrávku zpoza branky si kopl do vlastní sítě Maliník.
Druhý gól přišel ve 12. min. dokonce ve vlastním oslabení, Nouza přešel přesně kapitána Straku, jenž si položil brankáře Svobodu a skóroval podruhé. Třetí gól visel ve vzduchu v závěru prvního dějství při minutové přesilovce pět na tři. Růžička však nastřelil od modré jen tyč a Strakův průnik zlikvidoval Svoboda.
Ve druhé třetině se obraz hry malinko pozměnil ve prospěch hostí. Napomohl tomu i Endálův přesilovkový gól krátce po změně stran, kdy kotouč protlačil za Bláhova záda. Prostřední část hry patřila sice hostím, ale skóre se neměnilo.
V závěrečné třetině už to byla zase ten Motor, který fanoušci chtějí mít. Hlavový po vítězství, což potvrdil i třetí gól Pajiče, který kotouč ve skrumáži doslova procpal za Svobodova záda. To byl klíčový moment zápasu, protože v jeho zbytku poctivě bojující domácí celek premiérové tři body ubránil. Přežil v závěru i power play soupeře umocněnou Muchovým vyloučením.

ČEZ Motor České Budějovice – Rebel Havlíčkův Brod 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Boháč, 12. Straka (Nouza), 43. Pajič (Boháč) – 22. Endál. Vyloučení 7:6, využití 1:1, v oslabení 1:0. Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír. Diváci: 3886.
ČEZ Motor: Bláha - Punčochář, Chmelíř, Vráblík, Semrád, D. Růžička, Mucha, od 24. navíc Parýzek - Kuchejda, Heřman, Boháč - Nouza, Jos. Straka, Švihálek – Vaniš (42. Trummer), Pajič, Rob. Trenéři Rosol a Bělohlav.