Junioři Motoru bojují v play off s Chomutovem, na úvod padli gólem v prodloužení

České Budějovice – V sobotu junioři Motoru zakončili duelem s Vítkovicemi základní část extraligy a v úterý už bojovali v Chomutově v osmifinále play off. Domácí vedou 1:0 na zápasy.

8.3.2016

Luboš Rob na střídačce juniorů Motoru prožívá trenérský křest v extraligovém play off.Foto: Deník/ Michael Kalinics

Přání z českobudějovické kabiny většinou znělo: Vyhnout se v prvním kole pražské Spartě a Plzni.

To se Jihočechům splnilo. „Těžko si z týmů nahoře vybírat, na druhou stranu víme, že hrát se dá s každým," uvedl pro Deník bek Daniel Klinecký.

Motor do poslední chvíle nevěděl, z jakého místa postoupí. Nakonec obsadil dvanáctou příčku. „Pardubice hrály s Libercem a po porážce ve Vítkovicích jsme čekali, jak jejich zápas dopadne," líčil trenér Luboš Rob.

Místo Motoru se vydají do Vítkovic hokejisté Pardubic, kteří uhráli stejně bodů (58), ale měli s Jihočechy horší vzájemné zápasy. „Pro nás je, myslím, lepší Chomutov – už jen kvůli té cestě. Ve Vítkovicích je také větší hřiště. Chomutov je přijatelný soupeř, se kterým se dá hrát," uvažoval Luboš Rob den před utkáním. „Jsem přesvědčen, že když budeme v dobré sestavě a bez marodů, tak jsme schopni odehrát sérii vyrovnaně a uvidíme, jak to na konci dopadne…"

Proti Chomutovu Luboš Rob juniorku ve extralize ještě nevedl, a tak se spoléhá na postřehy svých kolegů Milana Kupky a Jiřího Šrámka. „Něco si řekneme a mužstvo připravíme," plánoval Rob.

Ředitelem sportovního úseku mládeže je u Pirátů Chomutov Jihočech Jaroslav Liška. „Nejprve jsem mu chtěl volat, ale on by se určitě zachoval ke svému klubu korektně a nic neřekl, takže si musíme poradit sami," žertoval Luboš Rob.

Kdo v sérii třikrát vyhraje, postoupí do čtvrtfinále. Na domácím ledě se Motor představí v sobotu (16), možná i v neděli (16). K případnému pátému utkání by se týmy vrátily zase do Chomutova (15.3.).

„Těšíme se. Po dlouhé době je juniorka v play off, takže to bude mít náboj a myslím, že i dobrou úroveň. Pokusíme se uhrát co nejlepší výsledek a přes Chomutov přejít," slíbil Luboš Rob st před prvním osmifinále na ledě soupeře, kam odjela nejsilnější sestava (i Rob mladší, Prokeš, Točík, bek Klinecký a gólman Kváča)!

Zápas skončil po šedesáti minutách nerozhodně 1:1. Domácí Piráty dostal do vedení Tůma (23.), Marek Sloboda vyrovnal (42.). V prodloužení rozhodl o výhře domácích Macháček (65.) a Chomutov vede v sérii 1:0 na zápasy.

Českobudějovičtí mladíci se po utkání vracejí domů, ale už ve středu se vrátí do Chomutova na druhý zápas.

Trenér Motoru Luboš Rob st.: "Odolali jsme tlaku Chomutova, Kvaky v brance nás podržel a byli jsme stále na dostřel. Vyrovnali jsme a do prodloužení šli s výhodou přesilové hry. Byl jsem přesvědčen, že ji využijeme, ale nevyužili, což rozhodlo. Chceme vyhrát druhý zápas."

Autor: Michael Kalinics

8.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Petr Kváča

Bednařík: Fandím jim, ale nebylo by dobré, kdyby oba gólmani zmizeli v zámoří

Soutěž o nejoblíbenější provozovnu pro rok 2017

Vladimír Remek žije díky letišti

Planá – Osmdesát let letiště v Plané u Českých Budějovic oslavovaly tisíce sobotních gratulantů nadšených show nad hlavou i na zemi. Setkat se s kosmonautem Vladimírem Remkem, zažít umění akrobatické špičky Martina Šonky či zblízka vidět služební dravce, kteří na letišti plaší ptáky, aby nezavinili leteckou nehodu, podržet si sovičku, sednout do autobusu vozícího vězně či zkusit simulátor převracejícího se auta – to byly mimořádné zážitky.

OBRAZEM: Injekce pro komunitní zahradu

Rudolfov – Dar společnosti dm, šek na 350 000 Kč, zájmovému sdružení Naše zahrada v Rudolfově, vyvolal v sobotu slzy dojetí nejen u jeho předsedkyně Aleny Kučerové.

Hynkův memoriál vyhrála stará garda SK Mladé

České Budějovice - Loni prohráli ve finále na penalty, po roce fotbalisté Mladého "35" Slavii na jejím turnaji porážku oplatili - v zápase o 1. místo vyhráli gólem Jaroslava Havlíčka 3:2.