Junioři Motoru bojují v play off s Chomutovem, na úvod padli gólem v prodloužení

České Budějovice – V sobotu junioři Motoru zakončili duelem s Vítkovicemi základní část extraligy a v úterý už bojovali v Chomutově v osmifinále play off. Domácí vedou 1:0 na zápasy.

8.3.2016

Luboš Rob na střídačce juniorů Motoru prožívá trenérský křest v extraligovém play off.Foto: Deník/ Michael Kalinics

Přání z českobudějovické kabiny většinou znělo: Vyhnout se v prvním kole pražské Spartě a Plzni.

To se Jihočechům splnilo. „Těžko si z týmů nahoře vybírat, na druhou stranu víme, že hrát se dá s každým," uvedl pro Deník bek Daniel Klinecký.

Motor do poslední chvíle nevěděl, z jakého místa postoupí. Nakonec obsadil dvanáctou příčku. „Pardubice hrály s Libercem a po porážce ve Vítkovicích jsme čekali, jak jejich zápas dopadne," líčil trenér Luboš Rob.

Místo Motoru se vydají do Vítkovic hokejisté Pardubic, kteří uhráli stejně bodů (58), ale měli s Jihočechy horší vzájemné zápasy. „Pro nás je, myslím, lepší Chomutov – už jen kvůli té cestě. Ve Vítkovicích je také větší hřiště. Chomutov je přijatelný soupeř, se kterým se dá hrát," uvažoval Luboš Rob den před utkáním. „Jsem přesvědčen, že když budeme v dobré sestavě a bez marodů, tak jsme schopni odehrát sérii vyrovnaně a uvidíme, jak to na konci dopadne…"

Proti Chomutovu Luboš Rob juniorku ve extralize ještě nevedl, a tak se spoléhá na postřehy svých kolegů Milana Kupky a Jiřího Šrámka. „Něco si řekneme a mužstvo připravíme," plánoval Rob.

Ředitelem sportovního úseku mládeže je u Pirátů Chomutov Jihočech Jaroslav Liška. „Nejprve jsem mu chtěl volat, ale on by se určitě zachoval ke svému klubu korektně a nic neřekl, takže si musíme poradit sami," žertoval Luboš Rob.

Kdo v sérii třikrát vyhraje, postoupí do čtvrtfinále. Na domácím ledě se Motor představí v sobotu (16), možná i v neděli (16). K případnému pátému utkání by se týmy vrátily zase do Chomutova (15.3.).

„Těšíme se. Po dlouhé době je juniorka v play off, takže to bude mít náboj a myslím, že i dobrou úroveň. Pokusíme se uhrát co nejlepší výsledek a přes Chomutov přejít," slíbil Luboš Rob st před prvním osmifinále na ledě soupeře, kam odjela nejsilnější sestava (i Rob mladší, Prokeš, Točík, bek Klinecký a gólman Kváča)!

Zápas skončil po šedesáti minutách nerozhodně 1:1. Domácí Piráty dostal do vedení Tůma (23.), Marek Sloboda vyrovnal (42.). V prodloužení rozhodl o výhře domácích Macháček (65.) a Chomutov vede v sérii 1:0 na zápasy.

Českobudějovičtí mladíci se po utkání vracejí domů, ale už ve středu se vrátí do Chomutova na druhý zápas.

Trenér Motoru Luboš Rob st.: "Odolali jsme tlaku Chomutova, Kvaky v brance nás podržel a byli jsme stále na dostřel. Vyrovnali jsme a do prodloužení šli s výhodou přesilové hry. Byl jsem přesvědčen, že ji využijeme, ale nevyužili, což rozhodlo. Chceme vyhrát druhý zápas."

Autor: Michael Kalinics