O utkání se Žďárem, a nejen o něm, jsme si popovídali s kapitánem Kohoutů Jakubem Matušíkem.

Jakým byl Žďár protivníkem?
Byl to těžký soupeř. Jeho hráči jsou silní na puku a taky mají dobrého gólmana.

Po třetí brance jste se poněkud zatáhli. Byl to z vaší strany taktický záměr, nebo vás k tomu přinutil soupeř?
Možná jsme se i trochu uspokojili, a asi si mysleli, že to půjde samo. Začali jsme hrát pasivněji a mohlo to opticky vypadat, že Ždár má navrch.

Bylo vidět, že vám Žďár nedá nic zadarmo. Pocítili jste jeho zvýšenou agresivitu v poslední třetině na vlastní kůži?
Mají na to typy hráčů a zřejmě jim takový hokej vyhovuje. Hráli tvrdě, ale zákeřní nebyli.

Jak vám vyhovuje současný model soutěže?
Dobré je to, že necestujeme daleko a hrajeme spoustu jihočeských derby.

Má i nějaké mínusy?
Na druhou stranu hrajeme čtyřikrát s Jindřichovým Hradcem a to jsou zápasy na nic. Místo toho bychom si raději zahráli s Vrchlabím, se kterým to byly vždycky pěkné hokeje.

Pokud na týmy ze skupiny Západ narazíte v play-off, bude těžší se na ně připravit, když se nyní nepotkáváte?
Nemyslím si, že by to měl být velký problém. Možná si budeme zvykat první třetinu, soupeři to ale budou mít stejné.

Vstup do sezony jste neměli zrovna podařený. Nyní už jste v dobré formě?
Určitě je to lepší, ale samozřejmě pořád je co zlepšovat. Před začátkem sezony došlo k obměnění kádru, takže jsme se museli sehrávat. Teď už je to ale dobré.

Jaké cíle máte pro zbytek základní části?
Po výhře nad Žďárem ztrácíme už jen bod na vedoucí mužstvo a určitě se budeme chtít o první místo poprat.

Taky bude důležité, aby se vám vyhýbala zranění. Budete na sebe opatrnější?
Kdepak, to nejde. To se spíš člověk zraní, když do toho nejde naplno.

Ohlasy trenérů po středečních dohrávkách Tábor - Žďár nad Sázavou 3:0 a Jindřichův Hradec - Písek 6:5 po SN: Tomáš Matušík (HC Tábor): Jsme spokojeni se ziskem tří bodů a s nulou na kontě obdržených branek. Měli jsme výborný vstup do utkání, pak ale předvedl tři famózní zákroky náš brankář Klestil. Od druhé třetiny už to byl jenom boj, protože Ždár začal hrát na hranici únosnosti a rozhodčí nereagoval. Jsme ale šťastní, že jsme to zvládli.
Milan Mazanec (Jindřichův Hradec): Máme radost, že se nám podařilo udělat dvě výhry za sebou. Nedělal bych z toho ale žádné velké závěry. Hrát se dá s každým. Před nikým se nebudeme ponižovat a ani se na nikoho nebudeme povyšovat. Dál budeme pracovat a pokud nám to vydrží, věřím, že ještě uděláme víc dobrých výsledků.
Karel Slabý (Písek): Prohráli jsme díky lajdáckému a nezodpovědnému výkonu zejména v poslední třetině. Neomlouvá nás ani to, že jsme měli v sestavě řadu mladíků. Spokojený mohu být s výkonem ve druhé třetině. V té třetí ale hráči zřejmě podlehli uspokojení, podcenili to a ztratili vyhraný zápas. To by se stávat nemělo.
Michal Konečný (Žďár nad Sázavou): Dostali jsme dva góly během prvních tří minut, a to se pak těžko otáčí. Ve druhé třetině jsme neproměnili spoustu šancí a Tábor nás potrestal třetím gólem. Kluci bojovali, jenže se trápíme v koncovce.