VYBERTE SI REGION

Kompletní David servis přivítá ve druhé lize Žďár, doma chce vyhrávat

České Budějovice – Nováček hostí v Pouzar aréně Žďár (středa 18) a pokusí se přidat třetí výhru v řadě. Šance dotáhnout se na Písek je pro nováčka výzva.

30.11.2016

Hokejisté Hc David servis ve II. lize porazili na domácím ledě Nymburk 5:3.Foto: Deník/ Michael Kalinics

Marodka je prázdná, základní předpoklad splněn, hlásí spokojeně trenér Rudolf Suchánek starší. Po rozpačitém začátku někteří hráči chytají slibnou formu. Střelecky se prosazuje Patrik Zayml, Jiří Hanzal… Trenér mohl předat pochvalné reference o Ladislavu Markovi, jehož výkony Motor monitoruje. „Bavili jsme se o něm," potvrzuje Suchánek. „Dal se zdravotně do kupy a hraje to, co od něj očekávám. Jsem s ním spokojen," chválí.

Nováček po skalpu Nymburka zavítal v sobotu k Vajgaru a odvezl si odtud tři body. Obě derby, byť byla vítězná (6:4 a 8:5), jsou zatím pro trenéry David servisu spíše černou můrou. „Vedli jsme po první třetině 3:0 a já klukům říkal, aby nepolevili. Bylo to od nich podcenění," zlobil se Suchánek, když domácí v nástupu do druhé třetiny třemi góly za pět minut srovnali krok a donutili hosty k výměně brankáře. „Kdybychom dál hráli tak jako v první třetině, neměli jsme problémy! Ale hráči měli v hlavách, že vedou… Totéž bylo s Hradcem už doma," líčil trenér.

Jeho tým splnil povinnost a nevzdává se cíle, s nímž šel do sezony: Postoupit do play off.

Ve Žďáru nad Sázavou David servis padl 2:4, ve středu se nováček pokusí soupeři porážku oplatit na domácím ledě. „U nich jsme špatně nehráli, byl to vyrovnaný zápas, ale bohužel jsme dostali dva laciné góly," vybaví si hned Rudolf Suchánek st.

S rostoucí ofenzivní silou mužstva se snad i brankářům začne dýchat lépe. „Máme na tréninku tři kompletní pětky. Pokud kluci přistoupí k zápasu jako v první třetině v Hradci nebo doma s Nymburkem, měli bychom vyhrát. Doma je třeba začít pořádně bodovat," burcuje Suchánek.

Autor: Michael Kalinics