Lídr na jihu rozhodl v přesilovkách

České Budějovice – Ve 20. kole Tipsport extraligy prohráli hokejisté HC Mountfield nad lídrem tabulky Třincem 5:6. Nejvyšší soutěž má nyní reprezentační přestávku.

7.11.2010

Jiří Šimánek dal Plzni dva důležité gólyFoto: František Panec

Domácí se museli obejít bez zraněného obránce Vydareného, naopak poprvé letos figuroval na soupisce další bek Kotaška. V roli druhého gólmana se představil vůbec poprvé v dresu Mountfieldu písecký Jágr.

Jihočeši měli parádní vstup do utkání. Byla odehrána rovní minuta, když se mezi kruhy parádně opřel do kotouče L. Květoň a vymetl horní růžek Hamerlíkovy klece. Vyrovnáno bylo v 11. min, kdy se po závaru před domácí svatyní trefil pod horní tyčku Růžička.

Obrat ve skóre dokonali Oceláři po změně stran, kdy v přesilovce usměrnil za Kovářova záda Krajíčkovu přihrávku Polanský.

Poté se přidali pod kotel Jihočeši a vyrovnání se diváci dočkali ve 34. min., kdy Šimánkovu střelu srazil do vlastní sítě D. Květoň. O tři minuty později napsali hokejovou báseň R. Pšurný se Šimánkem a vedl zase Mountfield.

Zápas se vyvíjel jako na houpčce. V úvodu třetí třetiny stál dvakrát na konci vyšachování domácí obrany Peterek a vedl pro změnu Třinec. Ve 48. min. využil již třetí přesilovku hostí Hrabal a šestý gól přidal Adamský. Místo Kováře si tak poprvé v životě zachytal extraligu Jágr. Jihočeši dřeli, ale góly Mertla a Kašpaříka znamenaly již jen korekci skóre.

Branky a nahrávky: 1. L. Květoň (Gulaš), 34. Šimánek, 37. R. Pšurný (Šimánek), 54. Mertl (Pletka), 60. Kašpařík – 11. M. Růžička, 24. Polanský (Krajíček), 43. Peterek (Hrňa, M. Růžička), 45. Peterek (D. Květoň, M. Růžička), 48. Hrabal (Zíb, M. Růžička), 49. Adamský (Hrňa). Vyl. 6:9 (navíc dom. Martynek a host. Krajíček a Zíb 10 min., dom. Novák 10 + do konce), využ. 0:3. Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Lhotský, Rozlílek. 4526 diváků. Mountfield: Jakub Kovář (49. Jágr) – Snopek, Tůma, Ptáček, Jank, Novák, Šulc – Šimánek, Mikeska, R. Pšurný – Gulaš, Langhammer, L. Květoň – Martynek, Kašpařík, Podlešák – Kuchejda, Mertl, Pletka. Trenéři Fr. Výborný a Kupka. Třinec: Hamerlík – Krajíček, Zíb, M. Richter, Hrabal, Lojek, St. Hudec, od 41. navíc Vágner – Orsava, Polanský, M. Růžička – D. Květoň, Peterek, V. Polák – Hrňa, Podešva, Varaďa – McGregor, Mičulka, Adamský. Trenéři Marek a Kopřiva.

Hlasy trenérů – František Výborný (HC Mountfield): „Třinec potvrdil, že má velice silné mužstvo. Přesto jsme se rvali o vítězství a ještě po dvou třetinách jsme vedli 3:2. Zatímco my jsme ale další šance neproměnili, soupeř dal tři rychlé góly a pak už bylo těžké s výsledkem něco dělat. Hráčům a hlavně divákům patří poděkování, že to přesto nevzdali a zápas byl otevřený až do konce.“

Břetislav Kopřiva (Třinec): „Na našem mužstvu bylo vidět, proč je momentálně tak nahoře. Přestože jsme přijeli oslabeni o dva klíčové útočníky Kohna a Bonka, dobře jsme bruslili a mužstvo zaslouží za takový výkon velké poděkování. Vyhrát na ledě tak silného soupeře má velkou cenu.“

Autor: Pavel Kortus

7.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vysněné dětské postele

Policie - ilustrační snímek

Mladý řidič při nehodě vypadl z auta, později zemřel

Motor má cenný plzeňský extraligový skalp

Strakonice – V dalším z řady přípravných zápasů vyhráli hokejisté ČEZ Motoru po velmi dobrém výkonu nad extraligovou Plzní na stadionu ve Strakonicích vysoko 6:1. Další zápas odehrají ve čtvrtek ve Znojmě (18).