Hosté přijeli bez své současné gólmanské jedničky Petra Kváči, jenž je s reprezentační devatenáctkou v Kanadě. Nahradil ho David Gába a vedl si nadmíru zdatně. Ze střídačky mu kryl záda Petr Spáčil. Do hry se po nemoci zapojil David Kuchejda, naopak mimo stále zůstává trio Fillman, Pýcha a Heřman.

Domácí Slovan v letošní sezoně ještě ani jednou nevyšel bodově naprázdno a tuto bilanci chtěl potvrdit i proti vedoucím celku tabulky. Ale od úvodních minut byli aktivnější hosté. První velkou šanci zápasu však měl domácí Merta. Gába naštěstí vytáhl famózní zákrok. Byla to ale ojedinělá šance domácích. Jinak byla aktivita jednoznačně na straně Jihočechů. Soukup v domácí brance však podával výborný výkon, takže poprvé šli oba soupeři do kabin za bezbrankového stavu.

Hosté byli lepší a v polovině zápasu se konečně dočkali. Po Nouzově akci dorazil kotouč za Soukupova záda Walker.

Jenže radost na českobudějovické střídačce trvala jenom pět minut. Melka, jenž působil v minulosti také na jihu Čech, si vyměnil kotouč s Roubíkem a bylo vyrovnáno.

Ve třetí třetině si vybruslil před Gábu Zajíc, nevysoký gólman v brance Motoru však vykazoval dobrou formu. Ve 47. min ale nestačil zakročit ani on. Po akci Brože v přesilovce puk doslova doklouzal za jeho záda a Ústí poprvé vedlo.

Jenže hostím se podařil báječný obrat, který nastartoval svou první letošní bitkou Mazanec proti Moučkovi. Oba kohouti doslat pětiminutové tresty. Poté ještě Gába vychytal v gólové šanci Melku a pak to přišlo.

Ve 49. min. se protáhl kolem mantinelu navrátilec Hřebejk a přesnou střelou k tyči vyrovnal. Za dvě a půl minuty propálil Soukupa v domácí brance Suchánek a Motor znovu vedl.

V závěru domácí celek tlačil, zkusil to i bez brankáře, ale tým trenéra Stavjani už si hodně cenné tři body vzít nenechal.

Branky a nahrávky: 37. Melka (Roubík), 47. Vl. Brož (Vrdlovec, Zd. Doležal) – 32. Walker (Nouza, Čermák), 49. Hřebejk (Chovan, Suchánek), 52. Suchánek (Chovan). Vyloučení: 2:5 (navíc dom. Moučka a host. Mazanec 5 + do konce), využití: 1:0. Rozhodčí: Würtherle, M. Sýkora – O. Malý, Šimán. Diváci: 1165.
ČEZ Motor: Gába – Vráblík, Mucha, Pavlin, Žovinec, Suchánek, Mazanec – Walker, Nouza, Čermák – Chovan, Pajič, Hřebejk – Šulek, Rob, L. Květoň – Kuchejda, Škoda, Babka. Trenéři Stavjaňa a Štrba.