VYBERTE SI REGION

Motor uspěl po smršti v poslední třetině také na ledě Slavie

Praha - 27. kolo WSM ligy: Slavia Praha - Motor České Budějovice 2:5 (1:1, 1:0, 0:4).

23.11.2016

TAHOUN. Tomáš Nouza včera gól nedal, z výhry svého mužstva nad Slávií se však mohl radovat i on. Foto: Jan Škrle

Hokejisté Motoru České Budějovice včera vstoupili na ledě pražské Slavie do druhé poloviny základní části WSM ligy.
Jihočeši opět nastoupili s juniorským reprezentantem Kváčou v brance a ten poprvé kapituloval v čase 06:41 z hokejky Petra Beránka, jenž tečoval tvrdou střelu Jana Pohla.
V 18. minutě se však podařilo Motoru vyrovnat. To Michal Chovan využil zaváhání Slávisty Endála a do kabin šly oba týmy za nerozhodného stavu 1:1.
Velkou šanci vrátit vedení na svou stranu měli hokejisté Slavie těsně před polovinou utkání, avšak téměř minutovou přesilovku 5 na 3 domácí nevyužili.
Podobná možnost se jim naskytla ještě na začátku 39. minuty poté, co za vysokou hůl putoval na trestnou lavici Suchánek. Zdálo se, že z dvojnásobné přesilovky znovu nic nebude, protože hned za 21 vteřin šel za katr také domácí Beránek.
Ukázalo se ale, že přesilovka 4 na 3 vyhovuje Slávistům nejlépe a necelou minutu před koncem třetiny je Antonín Dušek znovu poslal do vedení.
Hotový uragán spustil Motor v poslední třetině, když Čermákovi a Šulkovi se podařilo po pěti minutách vývoj utkání otočit.
V závěru se ještě trefili opět Čermák a do prázdné klece při power-play Slavie také Pajič a Motor se mohl radovat z výhry 5:2.

Fakta z utkání: Slavia Praha – Motor České Budějovice 2:5 (1:1, 1:0, 0:4) – Branky: 7. P. Beránek (Pohl, Endál), 40. Dušek (J. Novák) – 18. Chovan, 43. Čermák (Pavlin, Pajič), 46. Šulek (Walker, Vráblík), 58. Čermák (Chovan, Pavlin), 60. Pajič. Rozhodčí: Koziel – Adamec, Poruba. Diváků: 2065.
Ostatní zápasy: Jihlava – Prostějov 4:2 (2:0, 1:0, 1:2), Most – Ústí nad Labem 3:2 (1:2, 1:0, 1:0), Havířov – Litoměřice 2:1 PP (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0), Kladno – Benátky n. J. 1:4 (1:1, 0:1, 0:2), Přerov – Třebíč 2:3 (1:1, 1:1, 0:1). Duel Kadaň – Frýdek Místek se hraje v pátek.

Autor: Michal Havelka