Hokejisté týmu ČEZ Motor Č. Budějovice včera večer nastoupili v Jihlavě k dalšímu utkání Regionálního poháru. Do vedení šli tentokrát domácí. Už se zdálo, že oba celky půjdou poprvé do šaten za stavu 0:0, když se v 18. minutě zapsal do střelecké listiny po Důrasově asistenci Slovinec Miha Štebih.
Zápas byl do té doby neurovnaný, plný osobních soubojů, šance si vytvořily oba celky. Jihlava dokázala jednu využít, Motor nikoli.
Druhou třetinu rozdrobila častá vyloučení.
V početní převaze pálil svoji pověstnou dělovku Zíb, ale Škarek odolal. Totéž platilo i proti ráně Bohunického.
Jihočechům se v polovině zápasu naskytla výhoda dvojnásobné početní převahy. Přesilovku pěti proti třem sehráli hráči týmu ČEZ Motor České Budějovice brilantně.
Na konci pohledné akce Straky a Heřmana byl střelecky disponovaný Nouza, který neměl velký problém s uklizením puku do prázdné branky – 1:1.
Po dvou třetinách byl stav zápasu nerozhodný.
Úvod třetí třetiny přinesl tlak Jihlavských. Ti si ale vylámali zuby na spolehlivém Gábovi, který pochytal pokusy Štebiha, Anděla i Melenovského. Série vyloučení pokračovala, výhodu přesilovky měli domácí. Rozhodující gól však dát nedokázali.
O osudu zápasu rozhodly samostatné nájezdy, v nich se za hosty prosadili Guman a Straka. Motor vyhrál na penalty a v zápase 2:1.

Jihlava – ČEZ Motor 1:2 s.n. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0), 18. Štebih (Melenovský, Důras) – 28. Nouza (Straka, Heřman), rozh. nájezd Straka. Rozhodčí: Kukeně, Kotlík – Guth, Rittich.
HC Dukla Jihlava: Škarek – Štebih, Grebenjuk, Kaláb, Dundáček, Dobrovolný, Šimek, Kvapil, Zadražil – Prokš, Důras, Flek – Kohout, Skořepa, Harkabus – Březina, Melenovský, Anděl – Severa, Jícha, Šafář.
ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Mucha, Zíb, Suchánek, Semrád, Bohunický, Žovinec – Nouza, Straka, Heřman – Žálčík, Prokeš, Guman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Marek, Přibyl, Babka. Trenéři Rosol a Bělohlav.