Pod stromeček si nadělili jen bod

České Budějovice –V předehrávce 34. kola extraligy prohráli hokejisté HC Mountfield s Vítkovicemi 3:4 po samostatných nájezdech a neuspěli už popáté za sebou. V dalším kole hrají Jihočeši v neděli v Mladé Boleslavi.

22.12.2009

František Výborný. Foto: Foto: DENÍK/David Brabec

V domácí sestavě se po pauze zaviněné zraněním objevil útočník Hudec, jenž naskočil hned do první řady. Pozice třináctého útočníka zůstala Mickovi, který naskočil do hry až v průběhu zápasu za zraněného Květoně.

Od začátku se hrál velice rušný hokej se šancemi na obou stranách. Navrch ale měli spíše hosté a také se dostali v 11. min. do vedení. Těsně po návratu vyloučeného Kotašky na led našel Kvapil před brankou Ujčíka, jehož šikovná teč skončila za Turkovými zády.

Vyrovnat mohl záhy Veselý, jenž své sólo nezakončil jenom kvůli Klimkově faulu. Velkou možnost poté nevyužil ani Šimánek a více než 150 minut trvající sérii bez gólu tak ukončil až necelou minutu před první sirénou Melichárek. Reprezentanta Štěpánka nachytal lehkou střelou mezi jeho betony.
Jak zakončili třetinu první, tak začali domácí tu druhou. Kotaškova tečovaná střela skončila za zády nejistého Štěpánka a Mountfield vedl.

Vedoucí gól domácí celek nastartoval a šance na jeho kontě začaly utěšeně přibývat. Neuspěl ale nadvakrát Květoň ani uzdravený Hudec, jenž se dostal do sóla sám proti Štěpánkovi.

Hosté hrozili hlavně z brejků. Na Turka najížděli sami Burger i Hubáček, zkušený gólman však svůj tým podržel a byl včera oporu týmu.
Domácí byli na koni, v přesilovce ostřelovali vítkovickou klec a třetí gól doslova visel ve vzduchu. Pak ale přišly dvě dost zbytečná vyloučení a v přesilovce pět na tři Kvapil v závěru druhého dějství vyrovnal.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s touhou strhnout vítěztsví na svou stranu. Nadvakrát Štěpánka nepřekonal Micka, ale po rychlé akci uhodilo na druhé straně. Ve 45. min. na jejím konci zaznamenal svůj druhý gól v utkání Ujčík.

Domácí dřeli dál. Smolař Micka rozezvučel tyč a štírek Hřebejk si dvěma fauly soupeře na svou osobu vynutil dvouminutovou přesilovku pět na tři. Tu zužitkoval báječnou dělovkou Ptáček a bylo potřetí vyrovnáno.

Jihočeši pak s velkým štěstím přežili přesilovku soupeře, kdy kotouč několikrát minul Turkovu klec jen o několik centimetrů.
Prodloužení branku nepřineslo a rozhodnout musely samostatné nájezdy. Do domácí branky poslali trenéři místo Turka juniora Hrubce. Prokletí nájezdů však tento tah nezlomil, rozhodl Kvapil.

Branky a nahrávky: 20. Melichárek (Sailer), 22. Kotaška (Šimánek), 49. Ptáček (Gřegořek, Vak) – 11. Ujčík (Kvapil), 39. Kvapil (R. Hruška), 45. Ujčík (R. Hruška, Kvapil), rozh. nájezd Kvapil. Rozhodčí: Svoboda, Turčan – Bejček, Lhotský. Vyl. 5:5 (navíc dom. Melichar 10 min.), využ. 2:1. Diváci: 4658. Mountfield: Turek (na nájezdy Hrubec) – Ptáček, Tůma, Snopek, Gřegořek, Kotaška, Melichar – M. Hudec, Vak, Veselý – Gulaš, Mikeska, L. Květoň (26. Micka) – Melichárek, Šimánek, Sailer – Hřebejk, Mertl, Kotrla. Trenéři: Výborný a Kupka. Vítkovice: Štěpánek – Jurečka, Barinka, Kuboš, Stehlík, Sičák, Trnka – Klimek, Burger, P. Hubáček – Szturc, Štefanka, Svačina – Ujčík, R. Hruška, Kvapil – Treille, Vrána, Šedivý. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

Hlasy trenérů – Milan Kupka (HC Mountfield): „Hrál se zajímavý a vyrovnaný hokej. Utkání dospělo k remíze a bohužel nám opět nevyšly nájezdy, čímž přicházíme o bonusové body. Variantu s nasazením náhradního gólmana Hrubce jsme měli připravenou dopředu. Chtěli jsme něco zkusit. Nájezdy se nám bohužel nedaří.“

Kamil Konečný (Vítkovice): „Po pauze je utkání vždycky tak trochu vabank. S reprezentací jsme měli čtyři hráče, takže jsme měli rozbité všechny pětky. Byli jsme spokojeni s naším pohybem i kombinací, nelíbilo se nám pouze zakončení. Celé utkání jsme zvládli podle představ. Pouze konec první a začátek druhé třetiny, které bohužel ovlivnily zápas. Dva body rozhodně bereme.“

Autor: Pavel Kortus