Pouze jeden gól na body stačit nemohl

České Budějovice – Ve 33. kole první ligy hokejisté Motoru České Budějovice prohráli s Duklou Jihlava 1:3. Zítra hrají Jihočeši v Benátkách nad Jizerou (17.30).

16.12.2013

KOUČ. Trenér Petr Rosol včera svůj tým k bodovému zisku proti Jihlavě nedovedl.Foto: Jan Škrle

Z domácí sestavy vypadl obránce Prokop, kterého si stáhl extraligový Hradec Králové, a také zraněný útočník Melka.

Jihlava patří do špičky prvoligové tabulky a svou kvalitu potvrzovala hned od úvodních minut. Do vedení se hosté dostali ve 4. min. v úvodní přesilovce zápasu. Čachotský se protáhl domácí obranou a Zeman zblízka otevřel skóre.

Dukla měla i další možnosti, tu největší Mikeš, ale  gólman Kůdela odolal. Motor poprvé vážněji zahrozil na přelomu první a druhé třetiny při sérii přesilovek, ale nevyužil ani dvojnásobnou početní výhodu.

Obraz hry se postupně vyrovnal a brzy bylo vyrovnané i skóre. Ve 28. min. byl faulován domácí kapitán Kotalík a nařízené trestné střílení s bravurou proměnil.
Jenže hokejovější hosté zase přidali a dokázali strhnout vedení opět na svou stranu. Veleckého střela v přesilovce ještě skončila na tyči, ale ve 38. min. tentýž hráč přesně vysunul Haluzu, který vymetl  roh Kůdelovy svatyně.

V závěrečném dějství domácí vyvinuli tlak. Šance vyrovnat měli Kuchejda a Kotalík, leč neuspěli. Na druhé straně předvedl deset minut před koncem parádní individuální akci Zeman a bylo rozhodnuto. Dukla už si pak výhru v pohodě pohlídala.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Dukla Jihlava 1:3 (0:1, 1:1 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Kotalík z tr. stř. – 4. Zeman (Čachotský, Kaláb), 38. Haluza (Velecký, Kaláb), 50. Zeman (Čachotský, Kaláb).
Vyloučení 7:6 (navíc dom. Skuhravý a host. Štebih 10 min.), využití 0:2.
Rozhodčí: Úlehla, Hribik – Svoboda, Kis.  Diváci: 3461.
Motor: Kůdela – Bohunický, Chmelíř, Kasík, Kříž, Pavlíček, Moravec, Kotaška, Vráblík – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Kotalík, Šperger, Ferebauer – Rob, Skuhravý, Vaniš – Kňazev, Švec, Bárta. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Autor: Pavel Kortus

16.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

Luboš Rob

Zlaté ruce Luboše Roba, z nulového úhlu trefil v Pardubicích tři body

Ministr kultury Daniel Herman spolu s ředitelkou NPÚ Naděždou Goryczkovou slavnostně zahájil projekt Státní zámek Vimperk – „Probouzení zimního zámku“.
30

Vimperský zámek čeká rozsáhlá oprava

Jarní počasí přineslo požáry suché trávy

Jižní Čechy - Úterní jarní počasí lákalo k procházkám do přírody, ale také značně zaměstnalo jihočeské hasiče, kteří zaznamenali řadů výjezdu k požárům suché trávy. Naštěstí škody byly většinou nulové.

AUTOMIX.CZ

Na prodej je Tatra 613 s mrazivou minulostí. Sloužila u KGB

Tu a tam se na aukčních portálech objeví něco opravdu speciálního. Jako třeba československá Tatra 613, která sloužila sovětské tajné službě KGB. Zvláštní také je, že je na prodej ve Spojených státech amerických.

Vítězný vstup do baráže, tři body trefil Rob

Pardubice – Hokejisté ČEZ Motoru zvládli excelentně vstup do baráže o extraligu. Robovým gólem z poslední minuty vyhráli na ledě favorizovaných Pardubic 2:1 a vezou si hodně cenné tři body. Další zápas odehrají v pátek doma proti Karlovým Varům (17.30).