S jedním gólem se jen těžko vyhrává

České Budějovice – Kvalitní dvojzápas se špičkovými německými kluby, který byl součástí European Trophy, odehráli o víkendu hokejisté HC Mountfield.

27.8.2012

Trenér Peter Draisaitl vede přípravu HC Mountfield.Foto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Zatímco nad Hamburkem vyhráli 4:3, Eisbärenu Berlín podlehli 1:2. „Hodně jsme investovali, ale málo z toho máme," stručně, ale hodně výstižně zhodnotil trenér Mountfieldu Peter Draisaitl průběh nedělního duelu s Berlínem. „Měli jsme čtyřicet sedm střel. To za šedesát minut musí stačit na nějaké góly. Nám to stačilo na jeden. A to je málo. Soupeř na druhou stranu vytěžil z minima maximum," žehral kouč na slabou střeleckou produktivitu svého týmu. „Především ve třetí třetině jsme soupeře přehráli, ale střelecky jsme to nedokázali realizovat," zlobil se.

Přestože už se v přípravě mužstvo věnuje nácviku přesilovek a trenéři posílali do zápasu speciální formace, hra v početní výhodě  se Jihočechům tentokrát nedařila. „Ještě před zápasem jsme si to probírali na videu. Ve třetí třetině se to trochu zlepšilo, ale pořád nám chyběl lepší timing při střelách. Marně jsme hledali odražené puky před brankou. To se nám stalo v zápase hned několikrát," nebyl trenér spokojen s hrou svého týmu v přesilových hrách.

V brance Jihočechů dostal letos poprvé příležitost Pavel Kantor. Týmová jednička Jakub Kovář má nadále problémy s rukou a zamířil k lékaři. Jeho náhradník Sáblík se tentokrát posadil jen na střídačku a Kantor, který se jinak připravuje v prvoligovém Písku, zamířil do branky. A rozhodně nepropadl. „Máme Kováře, k němu zkušeného Sáblíka a také v Písku Kantora, který by se do budoucna mohl stát Kovářovým nástupcem. S Berlínem toho neměl zase až tak moc na chytání, ale  svou výkonnost přesto prokázal. Máme tři gólmany a na všechny se můžeme spolehnout. To je potěšující," zdůrazní Draisaitl.

Autor: Pavel Kortus

27.8.2012 VSTUP DO DISKUSE

Stanislav Bednařík

V baráži jsou favoritem extraligové týmy, říká manažer Motoru Stanislav Bednařík

Trénink české reprezentace. Ilustrační foto

Město v dubnu zaplní tisíce příznivců hokeje

Zvažte rezignaci, vyzvali hejtmana opoziční zastupitelé

České Budějovice /ANKETA/ – Kauzou rekreačních domů ve Slupečné u Lipna, které pro hejtmana Jiřího Zimolu a jeho náměstka Jaromíra Slívu (oba ČSSD) staví šéf Jihočeských nemocnic Martin Bláha, řešili na čtvrtečním jednání krajští zastupitelé. Z řad opozice zazněly výzvy k hejtmanově rezignaci. Projednání mimořádného bodu programu nakonec skončilo bez přijetí usnesení.

OBRAZEM: Budějovičtí se loučili se svým biskupem

České Budějovice /VIDEO/ - Sbohem. Desítky lidí přišly ve čtvrtek do českobudějovické katedrály sv. Mikuláše uctít památku Miloslava Vlka, budějovického biskupa, pražského arcibiskupa a kardinála. Ten zemřel v sobotu ve věku 84 let. Rekviem za zesnulého vedl současný biskup Vlastimil Kročil.

Jihočeská policie cvičila zákroky v Budvar Aréně

České Budějovice/OBRAZEM/ - Motor nehrál. Přesto z českobudějovické Budvar Arény vyváděli policisté nevychované fanoušky.

Život v Londýně se vrací k normálu, říká Hradečačka

Londýn - Přesně rok po masakru v Bruselu otřásl teroristický útok centrem Londýna. Útočník nejdříve na Westminsterském mostě najel autem do lidí a poté se u parlamentu pustil nožem do policistů.