Podobně jako v prvním utkání měli lepší vstup do duelu Švýcaři. V úvodní přesilovce utkání předvedla vynikající souhru útočná trojice ve složení Jan Alston, Oliver Setzinger, Alexandre Tremblay, která všemi třemi brankami rozhodla už úvodní vystoupení Lausanne v turnaji, a posledně jmenovaný neomylně překonal českobudějovického gólmana Šimona Hrubce, jenž pro druhý zápas nahradil v kleci zkušenějšího Jakuba Kováře - 1:0. Po prvním gólu výrazně zesílil tlak Jihočechů, který v čase 9.09 přetavil krátce po skončení přesilové hry ve vyrovnávací trefu Milan Gulaš - 1:1. Přesto Českobudějovičtí úvodní třetinu prohráli. V jedenácté minutě putovali krátce po sobě za katr František Ptáček s Rostislavem Martynkem a ve dvojnásobné početní výhodě tečoval střelu obránce Staldera na brankovišti Laary Leeger

Svěřenci kouče Františka Výborného se ale na startu druhé části hry vrátili bleskově do hry. Jen sedm vteřin po vhození zahajovací buly se dostal po pasu od Michala Mikesky do úniku Jiří Šimánek a svou šanci elegantně proměnil ve vyrovnávací gól - 2:2. Přesně za devět minut už České Budějovice poprvé v zápase vedly. Po přihrávce Rostislava Martynka jim jednobrankový náskok zajistil třebíčský host Vilém Burian - 2:3. V tu chvíli se Jihočeši citelně přiblížili případnému vítězství ve skupině, zatímco Lausanne nutně potřebovalo k prvenství alespoň vyrovnat.

Jeho tlak gradoval v závěrečné dvacetiminutovce. Českobudějovičtí během prvních deseti minut poslední části hry prakticky neohrozili devatenáctiletého gólmana Christophera Bayse, naopak na druhé straně završil svůj vynikající večer rakouský útočník Oliver Setzinger, jenž rychlou střelou švihem srovnal na 3:3.

Během prodloužení branka nepadla a tak přišly ke slovu samostatné nájezdy. Za HC MOUNTFIELD se trefil pouze elitní střelec Milan Gulaš, na švýcarské straně uspěli Jan Alston, Alexandre Tremblay a celý rozstřel uťal vítěznou brankou Rus Alexej Dostoinov. České Budějovice tak v základní skupině obsadily konečné poslední místo a podle původního programu se měli utkat se slovenským Zvolenem. Organizátoři turnaje však zápasy o umístění přehodnotili a Jihočechy tak čeká od 17.30 hodin duel s mužstvem HC Fribourg-Gotterón. „Změna je jednoduchá. Švýcaři měli pocit, že by na náš zápas se Zvolenem místní diváci zkrátka nepřišli, proto rozhodli o této změně,“ uvedl hlavní skaut českobudějovického klubu Jaroslav Jágr.

Branky a nahrávky: 4. Alexandre Tremblay (Alston, Setzinger), 12. Leeger (Stalder, Setzinger), 47. Setzinger (Alexandre Tremblay, Chavaillaz), Dostoinov rozhodujícím nájezdem - 10. Gulaš (František Ptáček), 21. Jiří Šimánek (Mikeska, Jan Snopek), 30. Burian (Martynek). Rozhodčí: Nicolet - Gnemmi, Huguet. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 983.

HC Lausanne: Bays - Chavaillaz, Jannik Fischer, Kamerzin, Olivier Keller, Leeger, Reist, Stalder, Borlat - Alston, Alexandre Tremblay, Setzinger, Antonietti, Augsburger, Simon Fischer, Frunz, Schnyder, Staudenmann, Dostoinov, Recoutre, Delesserd

HC Mountfield: Hrubec - Jan Snopek, Jakub Šulc, František Ptáček, Jank, Vydarený, Martin Tůma, Klement - Jiří Šimánek, Mikeska, Kuchejda - Gulaš, Langhammer, Lukáš Květoň - Mertl, Kašpařík, Roman Pšurný - Martynek, Rudolf Červený, Burian