V českém derby hraném v rakouské metropoli začali podstatně lépe Jihočeši, kteří nastoupili bez zraněného Podlešáka. V 8. min. otevřel skóre obránce Novák a o dvě minuty později přidal svou premiérovou trefu v dresu Mountfieldu další bek Mir. Dvořák.

Ve druhém dějství o sobě dali vědět také Plzeňští. Nejprve snížil Stránský a v polovině zápasu vyrovnal v přesilovce Andrašovský. Ještě ve druhé třetině ale využili přesilovku také českobudějovičtí hokejisté. Úspěšným střelecm byl Martynek.

Když na začátku závěrečné části hry potrestal hrubku plzeňského gólmana Mazance Šimánek, zdálo se být o výsledku rozhodnuto. Ještě minutu a půl před koncem Jihočeši vedli o dva góly, ale Plzeň předvedla mohutný finiš. V čase 58:39 nejprve snížil Mich. Dvořák a v power play vyrovnal pouhých pětatřicet vteřin před koncem Vlasák.

Prodložení branku nepřineslo, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jakuba Kováře v brance Mountfieldu sice překonal hned v první sérii Vlasák, ale Kotalík bleskově odpověděl. Poté nedali plzeňský Jan Kovář ani Gulaš. Ve třetí sérii proměnil exbudějovický Václav Pletka, a když Květoň neproměnil, radovali se z vítězství Plzeňští.

Branky a nahrávky: 8. Novák (Kašpařík, Martynek), 10. Mir. Dvořák (Gulaš), 35. Martynek (Šimánek, Ptáček), 44. Šimánek - 24. Stránský (Ruprecht), 33. Andrašovský (Straka), 59. Mich. Dvořák (Dresler), 60. Vlasák (Vykoukal, Straka), rozh. náj. Pletka.

HC Mountfield: Jak. Kovář - Ptáček, Novák, Mikuš, Kolarz, Němeček, Mir. Dvořák - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, Sailer - Červený, Langhammer, L. Květoň - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný.

Plzeň: Mazanec - Růžička, Kaberle, Marušák, Kinrade, Vykoukal, Dresler, Ruprecht, St. Pierre - Andrašovský, Straka, Vlasák - Mrňa, Jan Kovář, Pletka - Mich. Dvořák, Petruška, Heřman - Stránský, Pitule, Johnson.