Sparta po čistce v kádru nastoupila pouze se třemi kompletními pěticemi, domácí se museli obejít bez kvarteta marodů Kotaška, Květoň, Langhammer a Podlešák, na něhož klub uplatnil opci a bude tak na jihu Čech hostovat až do konce sezony.

Domácí začali aktivně a soupeře sevřeli především ve dvou přesilových hrách. Vážnější příležitost si ale vytvořil pouze Mikeska, jenž Pöpperleho nepřelstil. Hosté se poprvé vážněji osmělili až ve 14. min., kdy při avizované výhodě ujížděl na Kováře Smoleňák, ale domácí gólman požár uhasil. V přesilovce zlobili i Pražané. V největší příležitosti neuspěl Macholda, Hromase v dobré pozici vychytal Kovář.

Pouhých deset vteřin před první sirénou uhodilo na druhé straně. Gulaš vypálil švihem z prostoru mezi kruhy a Pöpperle musel lovit poprvé kotouč ze své sítě. „V první třetině jsme byli aktivnější a nakonec jsme dali po zásluze i důležitý první gól,“ řekl po první třetině zraněný útočník Jakub Langhammer, jenž zápasu přihlížel z novinářské tribuny.

Druhé dějství začalo nájezdem Mertla, Pöpperle se štěstím kryl. Štěstěna poté stála také při Kovářovi, když Broš zamířil v početní výhodě zblízka do tyčky jeho klece. Ve 35. min. vybuchla hala podruhé. Vydarený v přesilovce nahodil kotouč před branku a Mikeska šikovně tečoval za Pöpperleho záda. Druhou třetinu už nedohráli Novák s Koreisem, kteří museli po vzájemné potyčce předčasně pod sprchy.

Ještě v prostřední třetině se Jihočeši dočkali třetí radosti. Znovu v početní výhodě pohotově dorážel Martynek a zvyšoval už na 3:0.

Komplikace přišla na začátku třetí části hry. Po rychlé akci Pražanů Bartánusovu střelu Kovář vyrazil, ale na Treilleho přesnou dorážku reagovat nestačil.
O dvě minuty později domácí obrana zaváhala podruhé a Treille přidal dorážkou i druhý gól, na což lavička Mountfieldu zareagovala oddechovým časem.
Sparta byla na koni a vyrovnávací gól doslova visel ve vzduchu. Tonova jedovka naštěstí rozezvučela jen břevno domácí svatyně. Pro změnu na tyči zase skončila Hromasova teč.

Uklidňující čtvrtý gól mohl dát v přesilovce Šimánek, puk však do branky hostí neprotlačil. Neuspěl ani Kuchejda. Tři vteřiny před koncem pečetil do prázdné branky Šimánek.

Branky a nahrávky: 20. Gulaš (Mertl), 35. Mikeska (Vydarený), 38. Martynek (Pletka, Ptáček), 60. Šimánek (Kašpařík, Mikeska) – 42. Y. Treille (Bartánus), 44. Y. Treille (Zacpálek, Pacovský). Vyl. 5:8 (navíc dom. Novák a host. Koreis 5 plus do konce), využ. 2:0. Rozhodčí: Jeřábek, Fraňo – Bláha, Kostka. 5024 diváků.
Mountfield: Jakub Kovář – Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Tůma – Šimánek, Mikeska, R. Pšurný – Gulaš, Mertl, Kuchejda – Martynek, Kašpařík, Pletka – M. Pšurný, Červený, A. Ježek. Trenéři Fr. Výborný a Kupka.
Sparta: Pöpperle – Macholda, Gulaši, O‘Brien, Hanzlík, Salcido, Phillip, od 41. min. navíc Zacpálek – Kůrka, Broš, Ton – Bartánus, D. Výborný, Smoleňák – Y. Treille, Koreis (37. Pacovský), Hromas. Trenéři Holaň a Volek.

Hlasy trenérů – František Výborný (HC Mountfield): „Za vítězství jsem samozřejmě rád, ale se Spartou soucítím. Hrála aktivně a měla dobrý pohyb. Za stavu 3:0 jsme hráče upozorňovali, že zápas ještě rozhodnutý není. Také jsme dostali dva góly a z utkání ještě bylo drama. Sparta prokázala, že má silné mužstvo. Jsme rádi, že jsme to ustáli.“

Miloš Holaň (Sparta): „Hráče musím pochválit za třetí třetinu. Utkání nezabalili. Naopak si vynutili enormní tlak. Měli jsme i trochu smůlu, když jsme v závěru trefili břevno. Ve druhé třetině jsme měli možnost v přesilovkách zápas otočit, ale na soupeře jsme nic nevymysleli.“