Útočník Jiří Hanzal dal dva góly a David servis si vezl z Kolína ligový skalp

České Budějovice, Kolín – Hokejisté David servisu proměnili svou historickou premiéru v lize ve vítězství! Úvodní duel sezony Kolíně vyhráli 4:1 a Jiří Hanzal přispěl dvěma góly.

15.9.2016

Jiří Hanzal a Rudolf Suchánek mladší posílí útočné řady Vimperka.Foto: Deník/ Michael Kalinics

Za David servis nastoupilo jen šest hráčů, kteří s ním získali v krajské lize titul! Vytáhlý centr naznačil, že by měl být v nově vytvořeném celku jedním z pilířů.

První třetina v Kolíně byla podle Jiřího Hanzala na rozkoukání. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu a inkasovat. „Přece jen je to začátek sezony," podotýká útočník. „Hokej to byl opatrnější, vyrovnaný, a hlavně výrazně rychlejší než v kraji!" doplňuje s úsměvem.

Druholigové tempo by nemělo dělat David servisu problémy, poněvadž přes léto výrazně omladil kádr.
Podle Hanzala bylo mužstvo na premiéru správně nažhaveno. „Nálada byla dobrá. Těšili jsme se, že to po dlouhé době vypukne a konečně si zahrajeme mistrovský zápas," usmívá se po úspěšném výjezdu do Kolína, kde měl možnost hrát poprvé v kariéře. „Nebyl jsem tam ani s dětmi," říká kouč budějovické mládeže. Na svůj dvougólový zápas bude rád vzpomínat. „Jsem rád, že jsem týmu pomohl. Ale nepřeceňoval bych to, protože jeden gól jsem dal na konci do prázdné brány a jeden, ruku na srdce, když mi puk sjel z hole…"

Dvě slepené branky David servisu ve druhé třetině rozhodly. Podle Hanzala to bylo rozuzlení překvapivé, protože Kolínští nováčkovi v tu chvíli zatápěli. „Docela nás válcovali, jenže gólman Kúdela nás ohromně podržel! Byl výborný. Na střely to bylo ve druhé třetině snad 20:4 pro domácí. To bylo úplně neuvěřitelné…," kroutí hlavou.

V sobotu večer se David servis představí na domácím stadionu, Pouzar aréna hostí od 18 hodin „derby": České Budějovice – Moravské Budějovice! „Mám tam kamaráda, se kterým jsem hrál v Jihlavě. Je starší než já, dobrý kluk, tak se těším, že si proti němu zahraji," má Jiří Hanzal na sobotu speciální motivaci.

V loňské sezoně servismani doma pouze vyhrávali: Bude hokejové centrum nedobytnou tvrzí i ve druhé lize?

Autor: Michael Kalinics

15.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Za volant usedla bez řidičáku, zato opilá

Radka Maxová: Politika je velký zásah do života

Jihočeský kraj – Ženy v jižních Čechách chtějí spolurozhodovat o budoucnosti nejen svých domácností.

Sedmiletý Adam je šampiónem republiky

Písek – Titul republikového šampióna v silničních motocyklových závodech nejmenší kategorie Minimoto junior A od pěti do deseti let získal sedmiletý Adam Vyskočil z Písku.

Vítězná premiéra trenéra Jelínka, ČEZ Motor veze z Litoměřic tři body

Litoměřice – Trenérská premiéra  mu vyšla. Poprvé pod vedení Mariana Jelínka hokejisté ČEZ Motoru uspěli a do druhé čtvrtiny první WSM ligy vstoupili vydřenou výhrou 3:2 v Litoměřicích. Již ve středu se představí v Praze na Slavii (18).