Domácí nadále postrádají trio marodů Martynek, Podlešák a Červený, hosté přijeli s brankářským objevem posledních týdnů Volkem, ale bez dvojice zkušených útočníků Ručinský a Kracík.

Jihočeši natěšení po reprezentační přestávce vlétli do důležitého zápasu jako uragán. Hned v první minutě musel Volke čelit těžké střele Květoně a skóre se poprvé měnilo v minutě čtvrté. V premiérové přesilovce utkání Vydareného střelu od modré Volke jen vyrazil přímo na hokejku R. Pšurného, který svůj dvoustý extraligový zápas oslavil gólem.

Hosté poprvé zahrozili po deseti minutách, kdy povedený pokus V. Hübla Kovář vyrazil jen se štěstím. Navrch ale měli domácí. Hrubici Volkeho za vlastní brankou nestihli potrestat Kašpařík s Gulašem. V 15. min. to bylo už 2:0. Kotaškovu nenápadnou střelu od modré Volke stačil znovu jen vyrazit před sebe a nadvakrát ho do sítě dostrkal Ferebauer. Byl to jeho první extraligový gól a radost měl také mimořádnou.

Hosté byli prakticky neškodní. Po chybě Gulaše při vlastní přesilovce uháněl sám na Kováře Trávníček, oporu v domácí brance však nepřelstil. V závěru téže početní výhody přidal další dorážkou třetí branku Mertl.

Po změně stran se poprvé dočkali také hosté. Z ojedinělého útoku zaskočil Kováře lehkou střelou bekhendem z úhlu mezi betony Černý.
Hra se pak přece jen vyrovnala, i když blíže ke gólu měl Mountfield. Pletkova tečovaná střela zacinkala na břevno Volkeho klece.

Úvod třetího dějstvé Jihočeši prospali a také přišel trest v podobě přesilovkového gólu Lukeše. Naštěstí okamžitě kontroval rovněž v přesilovce po parádní přihrávce Gulaše kapitán Ptáček a dal svůj stý extraligový gól.

Definitivně dostal hosty do kolen osm minut před koncem ukázkovým bekhendovým blafákem Pletka.

Branky a nahrávky: 4. R. Pšurný (Vydarený, Vykoukal), 15. Ferebauer (Polodna, Kotaška), 19. Mertl (R. Pšurný), 44. Ptáček (Gulaš), 52. Pletka (Mikeska) – 22. Černý (Kubinčák), 44. Lukeš (Kubát). Vyl. 4:7, využ. 2:1, v osl. 0:1. Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Barvíř, Dřínovský. 5052 diváků. Mountfield: Jakub Kovář – Vykoukal, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Kotaška – Šimánek, Mikeska, L. Květoň – Gulaš, Kašpařík, Pletka – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Polodna, Langhammer, Ferebauer. Trenéři Fr. Výborný a Kupka. Litvínov: Volke – Gula, Švarný, Černošek, Kubát, Jareš, Stříteský, Martinka, Skuhrovec – Jánský, Vopat, Trávníček – Kubinčák, V. Hübl, Lukeš – Černý, Jenáček, Heinisch – Majdan, Gerhát, Bojer. Trenéři Kýhos a Kučera.

Hlasy trenérů – František Výborný (Mountfield): „První třetina nám vyšla velice dobře a třemi góly jsme položili základ k úspěchu. Ve druhé jsme dostali zbytečný gól při vlastní přesilovce a druhým gólem v závěrečné třetině se soupeř vrátil do zápasu. Třikrát jsme letos s Litvínovem prohráli. Hráči to věděli a od začátku tentokrát šli za vítězstvím.“

Jiří Kučera (Litvínov): „Příčiny naší porážky byly dvě. Špatná první třetina, kterou jsme prohráli 0:3, a pak také zbytečná vyloučení. V oslabení jsme dostali tři góly.“