Valachy poslali domů se čtyřkou

České Budějovice - Ve 12. kole extraligy vyhráli hokejisté HC Mountfield nad Zlínem po výborném výkonu 4:0.

16.10.2011

Rostislav Martynek (na snímku vpravo) by se měl brzy vrátit na extraligový led.Foto: Deník/Václav Pancer

Po oboustranně opatrnějším začátku a dvou spíše náznacích šancí na straně Zlína udeřili v polovině první třetiny svěřenci trenéra Výborného. Při hře čtyři na čtyři Ptáčkův projektil od modré Sedláček jen vyrazil, tísněný Martynek se sice k dorážce nedostal, ale slovinský obránce Kranjc napálil odražený kotouč do odkryté branky a zaznamenal svůj premiérový gól v české extralize.

Zlín ale potvrzoval, že se nepohybuje ve špičce extraligy náhodou. Po inkasovaném gólu si vynutili tlak a Kovář musel prokazovat, proč patří k nejlepším gólmanům soutěže. Stačilo však vyloučení zlínského kapitána Čajánka a na ukazateli skóre svítil stav 2:0. Zblízka dokázal šikovně prostrčit puk za Sedláčkova záda Langhammer.

V úvodu druhé třetiny Ptáček krásně vysunul Mertla. Ten se řítil sám na Sedláčka a veterán Hamrlík musel zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě faulu. Rozhodčí k údivu všech přítomných nenařídil trestné střílení a zkušený hráč pouze zamířil na trestnou lavici. Jeho zákrok však přesto nezůstal nepotrestán.

V přesilové hře posunul Kašpařík po modré čáře kotouč Kotalíkovi a jeho dělovka se zastavila až v Sedláčkově síti.

Valaši se však nehodlali vzdát a Kovář se měl co ohánět. Hamrlíkova střela od modré mu vypadla a zachytil ji až leopardím skokem na brankové čáře. Další fantastický zákrok domácí gólman předvedl při střele Sýkory zblízka.

Při dělovce Galvase do břevna měl Kovář i patřičný kus štěstí, což potvrdil i videorozhodčí. Platit nemohl ani Köhlerův přesilovkový gól rukou.

Kvalitní hokej byl k vidění i v závěrečném dějství. Na konci pohledné akce čtvrtého domácího útoku byl Mertl, ale Sedláčka tentokrát nepřelstil. Deset minut před koncem jásala solidně zaplněná Budvar Aréna počtvrté. Při přečíslení se Martynek rozhodl místo přihrávky pro střelu a byla to správná volba. Malý velký muž protrhl střeleckou smůlu a zaznamenal svůj první letošní gól.

Zbytek zápasu už se odehrával spíše v exhibičním tempu. Domácí si vychutnávali svůj čtyřbrankový náskok a kontrolovali průběh utkání. Hledištěm pak obíhala mexická vlna.

Výborný Kovář v brance si několika těžkými zákroky v závěru zápasu pohlídal premiérovou letošní nulu, která mu za jeho bezchybný výkon skutečně slušela.

Branky a nahrávky: 10. Kranjc (Ptáček, Červený), 17. Langhammer (Vydarený, Novák), 25. Kotalík (Kašpařík, L. Květoň), 49. Martynek (Červený).Vyloučení 7:7 (navíc host. Čajánek 10 min.), využití 2:0. Rozhodčí: Lacina, Smitka – Bádal, Kis. Diváci: 4356.
Mountfield: Jak. Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš – Kotalík, Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Langhammer, Podlešák (41. Sailer) – L. Květoň, Červený, Martynek – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři Výborný, Kupka a Gula.
Zlín: Sedláček – M. Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček – P. Holík, Leška, Köhler – R. Vlach, Čajánek, Důras – Kubiš, T. Sýkora, O. Veselý – Ondráček, Honejsek, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Hlasy trenérů – František Výborný (Mountfield): „Zlín potvrdil, že má vynikající mužstvo, které i na ledě soupeře hraje agresivní hokej. Především ve druhé třetině nás výrazně podržel Kuba Kovář v brance, který si nulu opravdu zasloužil. Vítězství nad tak silným soupeřem si nesmírně ceníme.“¨

Josef Turek (Zlín): „Neodehráli jsme vůbec dobré utkání. Po první třetině jsme prohrávali 0:2 a zápas definitivně zlomil třetí gól Aleše Kotalíka. Soupeři výborně zachytal brankář Kovář. Domácí vyhráli zaslouženě.“

Autor: Pavel Kortus

16.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Šek na 350 000 KČ předala v sobotu na Slavnosti vody v Rudolfově Veronika Skusilová ze společnosti dm drogerie markt Aleně Kučerové na projekt přírodní komunitní zahrady.
12

OBRAZEM: Injekce pro komunitní zahradu

Fotbalisté SK Mladé "35" vyhráli 61. ročník memoriálu Antonína Hynka starých pánů. Ve finále porazili pořádající Slavii ČB 3:2.
23

Hynkův memoriál vyhrála stará garda SK Mladé

Cipískoviště skončilo. Nahradí ho Pískoviště

Písek – K nejpopulárnějším kulturním akcím ve městě patří Cipískoviště se sochami z písku a akcemi hlavně pro děti. O název Písečtí přišli, ale akce bude pokračovat dál.

Krumlovský vícemistr světa míchal svůj stříbrný drink na Staroměstském

Český Krumlov - Českokrumlovský barman Jan Lukas z baru Apotheka získal úžasné 2. místo na mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2017.

OBRAZEM: Prachatické Slavnosti Zlaté stezky

Prachatice /VIDEO/ - V pátek 23. června v pět odpoledne začaly Slavnosti Zlaté stezky v Prachaticích. Starosta Martin Malý přepustil na jediný den vládu nad městem historickému předchůdci. Dorazili soumaři se solí, kteří připomněli, že právě v jejich dobách město kvetlo. Od té chvíle se na pódiu střídali pozvaní umělci. Náměstí se totiž změnilo na festival a v areálu na Parkáně našli útočitě soumaři a celá historická část Slavností Zlaté stezky.