Jihočeši s jistotou účasti ve čtvrtfinále vstoupili do utkání dost lehkovážně a už v první minutě prohrávali. Před gólmanem Kovářem, který překonal extraligový rekord v počtu odchytaných minut v základní části, se objevil sám Bartovič a otevřel skóre.

Tentáž hráč byl poté v 8. min. faulován a mohl přidat druhý gól z trestného střílení, Kovářovu branku však naštěstí minul. Druhou branku dostali hosté těsně před první sirénou. Bílí Tygři zakombinovali a nekrytý obránce Čakajík zblízka podruhé překonal Kováře.

Bezstarostný hokej pokračoval i po změně stran. Velkou možnost měl domácí Kudrna, ztroskotal však na pozorném Kovářovi. Od poloviny zápasu se obraz hry otočil a prosazovat se začali Jihočeši. Nejprve se ve 34. min. prosadil ukázkovým bekhendovým blafákem Šimánek a tři minuty poté zaznamenal střelou od modré svůj premiérový gól v českobudějovickém dresu obránce Kolarz.

Obrat v utkání však Liberečtí v žádném případě nechtěli připustit. Hned v úvodu závěrečného dějství překvapil Kováře střelou od modré Ulrych a domácí znovu vedli.

Ve 46. min. přidal čtvrtý gól exjihočech v libereckých barvách Ondřej a definitivně nasměroval svůj tým směrem k tříbodovému vítězství. Skóre pečetil sedm vteřin před koncem Hunkes.

Branky a nahrávky: 1. Bartovič (P. Nedvěd), 20. Čakajík (Dušek, P. Nedvěd), 43. Ulrych (Víšek), 46. Ondřej (Vantuch), 60. Hunkes (P. Nedvěd) – 34. Šimánek (Mertl, R. Pšurný), 37. Kolarz (R. Pšurný, Ptáček). Vyl. 3:2, využ. 1:0. Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Bláha, Kostka. Diváci: 7211. Liberec: Pinc – Čakajík, Hunkes, Moravec, Derner, Trončinský, Holub, Pavlů, Ulrych – Kudrna, Nedvěd, Dušek – Klimenta, Vak, Víšek – Bartovič, Podkonický, Špaček – Ondřej, Urban, Vantuch. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun. Č. Budějovice: Jakub Kovář – Ptáček, Kolarz, Novák, Kotaška, Vykoukal, Vydarený – Šimánek, Mikeska, L. Květoň – Gulaš, Kašpařík, Pletka – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný – Polodna, Langhammer, Ferebauer. Trenéři: F. Výborný a Kupka.