Hosté se museli obejít bez zraněného kapitána Květoně, doma zůstali také jeho další zkušení spoluhráči Straka a Zíb.
Začátek zápasu však Jihočechům nevyšel a už v 5. min. inkasovali. Zadražilovu střelu od modré tečoval za Bláhova záda Novák.

Motor se rozjížděl skutečně jen pomalu. Pajičovu možnost zlikvidoval Jihočech v prostějovských barvách Kantor a ve 14. min. to bylo už 2:0. Obránce Holík našel v přesilovce přesnou přihrávkou Luňáka, jenž už neměl problém trefit odkrytou branku.

Až potom se hosté přece jen probudili. Obránce Vráblík nastřelil tyč a krátce po změně stran neuspěl sám před Kantorem ani Kuchejda. Kontaktní gól přišel ve 28. min. a bylo to rovněž v přesilové hře. Suchánek vystřelil a odražený kotouč vrátil do prostějovské sítě Čermák. O chvilku později se českobudějovičtí hráči už dokonce radovali z vyrovnání, ale hra byla přerušena ještě dřív, než kotouč přešel brankovou čáru.

V závěrečné třetině se Jihočeši poctivě snažili o překonání dobře bránící obrany soupeře. Měli i štěstí, když Venkrbec deset minut před koncem nastřelil tyč. Vyrovnání se nakonec nekonalo. Naopak. Přesně dvě minuty před koncem tečoval Novák Protivného bombu a bylo rozhodnuto.

Hosté ještě zkusili v závěru power play, ale to už byla bohužel pouze jejich labutí píseň.

Branky a nahrávky: 5. M. Novák (V. Zadražil, Korhoň), 14. Luňák (A. Holík, Venkrbec), 58. M. Novák (Protivný, Moskal) – 28. Čermák (Suchánek). Vyloučení: 7:6, využití: 2:1. Rozhodčí: Obadal, Šír – Ganger, Konvička. Diváci: 2256.
ČEZ Motor: Bláha – Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Fillman, Žovinec, Mazanec – Nouza, Rob, Čermák – Chovan, Pajič, Babka – Žálčík, Esposito, Heřman – Šulek, Škoda, Kuchejda. Trenéři Stavjaňa a Štrba.