Za šest minut šest gólů. Z Třebíče návrat bez bodu

Třebíč - Motor tentokrát na body nedosáhl, během šesti minut padlo ve druhé třetině šest gólů. 29. kolo: Horácká Slavia Třebíč – ČEZ Motor České Budějovice 5:4 (1:1, 4:2, 0:1)

2.12.2016 1

Antonín Stavjaňa na střídačce ČEZ Motoru.Foto: Deník/ Jan Škrle

Českobudějovický Motor vstoupil do zápasu výborně. Na začátku páté minuty sehráli Jihočeši dobře standardní situaci na buly, Roman Vráblík (26 let, 189 cm, 85 kg) střílet umí – 0:1.

Do kabin se ale šlo za vyrovnaného stavu. Domácí si totiž vypracovali několik slibných příležitostí, z nichž jednu využili.

Mrázek čtyři minuty před sirénou naprosto ideálně našel Rašku, který měl v zakončení také štěstí a nakonec Gábu v brance Motoru dokázal překonat.
Tým trenéra Stavjani byl v úvodních dvaceti minutách jasně lepší, jenomže stačilo drobné zaváhání a po vyrovnání se do útoku Tlačila také Horácká Slavia.

Nakonec byly oba týmy spokojené po dvaceti minutách s nerozhodným výsledkem. Do druhé třetiny vstoupily oba celky opatrně. V polovině zápasu ale dvakrát Třebíč udeřila. Ve 32. minutě Pekr a o minutu později Zohorna.

Jihočeši dokázali vstřelit okamžitě kontaktní gól, autorem dorážky byl Benjamin Walker – 2:3.

Jenomže nepohlídaný Raška znovu vracel domácím dvougólové vedení.

Nepříliš vydařenou partii jihočeského týmu dokumentovala 36. minuta zápasu, ve které Motor v defenzivě selhal, šikovný Pekr svým druhým gólem (proměnil trestné střílení) v utkání upravil už na 5:2.

Ve druhé třetině padlo celkem šest gólů, bohužel, čtyři inkasovali hosté.

Účet střelecky extrémně produktivní části hry uzavíral Michal Chovan (5:3). Šest gólů padlo za 6(!) minut.

Třetí třetinu začal Motor náporem. Ten podpořila přesilovka při Kochově vyloučení (vysoká hokejka).

V závěru to Motor ještě vyzkoušel bez brankáře Gáby se šesti muži na ledě, jenomže Třebíč uzavřela prostor před svým gólmanem a takticky dobře zvládla všechny důležité okamžiky.

Čermák už stačil jen 13 vteřin před závěrečnou sirénou snížit na 5:4.

Branky a nahrávky: 16. Raška (Mrázek), 32. Pekr (R. Erat, Dolníček), 33. R. Zohorna (Mrázek, Raška), 35. Raška (Jan Wasserbauer, Mrázek), 35. Pekr (TS) – 6. Vráblík (Pajič, Čermák), 33. Walker (Nouza, Zíb), 38. Chovan (Pajič, Nouza), 60. Čermák (Nouza, Vráblík)

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Niko, J. Zdráhal, Koch, Bartejs, Lojek, Čejka, D. Mikyska – Dolníček, R. Erat, Mrázek – Raška, Jan Wasserbauer, Kristl – R. Zohorna, Kusko, Huňa – Psota, Malec, T. Havránek – Pekr.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Vráblík, Suchánek, Žovinec, Pavlin, Zíb, Mazanec, Mucha – L. Květoň, Nouza, Walker – Čermák, Pajič, Chovan – Točík, Doktor, Babka – Škoda, Šulek.

OBRAZEM: Plavský masopust má nového rychtáře

Masopustní průvod v Pištíně začal v sobotu v místní hospodě, kde byl sraz masek.
7

OBRAZEM: V Pištíně vyrazili na obchůzku po guláši

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.

Užiji si to, tvrdí gólmanská jednička hokejistů Motoru pro play off Petr Kváča

České Budějovice – V devatenácti letech jde Petr Kváča jako gólmanská jednička hokejistů ČEZ Motoru do klíčové fáze sezony. Tou je play off první WSM ligy a případně i baráž o extraligu. „Nervózní nejsem. Užiji si to," neskrývá talentovaný mladík zdravé sebevědomí.

Čáp Kostelníček už opět klape v Dubném

Dubné /VIDEO/ -  Hlasitým klapáním ohlásil v sobotu ve 14 hodin 44 minut a 42 vteřin čapí samec z Dubného svůj návrat ze zimoviště (tento čas ukázala webkamera, která hnízdo sleduje). Zřejmě byl opět prvním, který se v regionu objevil.