Sám autor nainstaloval na bílé podstavce skleněné artefakty vyjadřující jak figurální polohy, tak abstrahovanou formu litého skla, která vzniká volným stékáním skla do formy a v určitém momentu jeho záměrným zastavením. Mezi exponáty najdeme například hravé a vtipné plastiky s názvy Letem světem, Mořeplavec, Velikonoce, Pocta Thoru Heyerdalovi nebo Hlídače sklářských forem. „Právě u tohoto objektu jsem chtěl kombinovat sklářskou formu se sklem, protože když vzniká tvar, tak se používají formy. Myslím, že koncepce spojení figury a člověka by měla působit. Tam jsem použil ještě charakter ohně,“ říká pětašedesátiletý výtvarník, který získal první zkušenosti se sklem na železnobrodské sklářské škole, později jako student UMPRUM ateliéru profesora Stanislava Libenského.


„Veškerá moje práce je sice představa ve skle, ale návrhy a nápady vznikají už předtím. Tak některé plastiky, které představují tok z nitra země nebo třeba přímo lávu, dokazují, jak sklo dokáže vytvořit charakter připomínající přírodní jevy a úkazy,“ vysvětluje výtvarník a pedagog, který se nechává inspirovat především krajinou a přírodními jevy. Dodává, že jižní Čechy pravidelně navštěvuje a právě některé jeho práce námětově čerpají a úzce souvisí s krajinou, zejména pak s prostředím sopečných krajin a kopců severních Čech, kde dlouhou dobu žije.


Není bez zajímavosti, že v Českých Budějovicích má galerii sklář a výtvarník Milan Frajt, jeden z jeho studentů Sklářské školy v Kamenickém Šenově. „V této výstavní síni už měla expozici naše škola a budou tam také moje plastiky, ale i designérská tvorba, kde jsem užil sklo tak, aby také bylo funkční,“ uzavřel Werner.


Slavnostní vernisáž výstavy s názvem Sklo, obrazy, kresby začne v pátek v 17. hodin.