VYBERTE SI REGION

Jihočeský vrabčák zná jména semifinalistů

České Budějovice - Zaplněné velké nahrávací studio Českého rozhlasu v Českých Budějovicích se v úterý 15. července stalo místem prvního setkání poroty a zájemců absolvovat osmikolové klání druhého ročníku divácké pěvecké soutěže Jihočeský vrabčák.

18.7.2008

Ilustrační fotoFoto: Tomáš Kollarczyk

Sedmadvacet zpěváků postupně předvádělo svou hlasovou vybavenost písničkami z repertoáru českých a zahraničních interpretů. Bylo zajímavé sledovat, jak nejstarší účastnice výběrového kola osmaosmdesátiletá Venuše Dvořáková z Českých Budějovic se svou vlastní písní držela krok se zpěvačkami a zpěváky čtyřikrát mladšími.

Porota složená z muzikantů, pedagogů a odborníků na hudbu měla za úkol vybrat šestnáct postupujících. Nakonec došlo k tomu, že bylo vybráno celkem osmnáct semifinalistů: 16 zpěváků a 2 zpěváci na divokou kartu se souhlasem celé poroty. Podle slov pořadatele soutěže Petra Jirotky byla důvodem velmi dobrá pěvecká vyspělost většiny soutěžících.

Největší amatérská pěvecká soutěž v Jihočeském kraji může tedy odstartovat. Následující semifinálová kola se uskuteční v termínech: 16.08. DK Metropol Č. Budějovice, 14.09.KD Prachatice, 27.09.Český Krumlov Svatováclavské slavnosti, 12.10. Milenium Tábor, 2.11. KD Střelák Jindřichův Hradec, 15.11.KD Strakonice, 30.11.KD Písek.

Z celkem sedmi semifinálových kol mohou soutěžící vynechat pouze jedno, a to z jakéhokoliv důvodu. V případě vynechání více než jednoho soutěžního kola se soutěžící automaticky vyřazuje z celé soutěže.

18.7.2008 VSTUP DO DISKUSE

Vlastimil Dostálek

Hokejový Motor posiluje, na přestup přichází mladý střelec Vlastimil Dostálek

Novobystřičtí policisté našli u hranic ve sněhu zahrabaný trezor, který byl odcizený v Rakousku.
5

Hromada sněhu ukrývala odcizený trezor plný eur

Potvrzeno: Ptačí chřipka u labutí v Budějovicích

České Budějovice - U dvou labutí uhynulých v minulém týdnu v Českých Budějovicích byla prokázána nákazu aviární influenzou H5.

Zarputilou Kadaň udolali hokejisté ČEZ Motoru až v závěrečné třetině

České Budějovice – Ve 44. kole první WSM ligy vyhráli hokejisté ČEZ Motoru nad Kadaní 2:0 a drží si náskok na čele soutěže. Již ve středu hrají Jihočeši ve Frýdku – Místku (18).