VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TRHOVÉ SVINY

Novohradské hory už brázdí první běžkaři

Novohradsko - Milovníci zimních sportů si konečně mohou užívat i na Českobudějovicku. Po několika týdnech marného čekání mohou bez obav popadnout běžky a vyrazit do Novohradských hor, kde už jsou nachystány strojově upravené stopy. V terénu leží přibližně čtvrtmetrová bílá peřina.

KRÁTCE: Zoo zve na medvědí oslavu

Dvorec - V neděli 17. ledna oslaví v Zoo Dvorec nedaleko Borovan dvacáté narozeniny medvědice Airin. Na oslavu jsou zváni i návštěvníci. Kdo chce, může medvědici sám přinést malý dárek v podobě medvědích pamlsků, piškotů, jablek, mléčných výrobků nebo mrkve. Komentované krmení začíná ve 13.30 hodin.

Ve Svinech zjišťovali, kdo dělá nejlepší domácí sulc

Trhové Sviny - V loňském roce z legrace zkusili, jestli by se do Sulcobraní soutěže o nejlepší domácí sulc někdo přihlásil, v letošním ročníku se v soutěži sešlo hned 21 vzorků. „To je o osm více než v předchozím roce," informoval Jiří Vretos, pořadatel Sulcobraní.

Na Novohradsku koledníky vždy vyhlížejí

Nové Hrady - Tisíce dětí vyrazily o tomto víkendu coby Kašpar, Melichar, Baltazar do jednotlivých měst republiky. Ani Nové Hrady nebyly výjimkou. V rámci sbírky Charity České republiky se tady v sobotu s úderem deváté hodiny ranní shromáždilo před kostelem Božího Milosrdenství kolem 45 dětí a 15 vedoucích.

OBRAZEM: Do Nových Hradů přijel samotný kníže pekel

Nové Hrady - Desítky dětí přihlížely v sobotu opoledne čertovskému řádění na náměstí v Nových Hradech. Cestu si sem našel dokonce samotný lucifer.

Rychnovští na zpívání i napekli

Rychnov u Nových Hradů - Poctivě se připravují děti i dospělí z Rychnova u Nových Hradů na společné středeční zpívání koled. Kromě zkoušek, na kterých ladí hlasivky, se sešli dokonce v místní klubovně proto, aby společně napekli dobroty, které příchozím nabídnou k zakousnutí. Místní se k akci připojují podruhé, loni koledy ke stromečku na návsi přilákaly kolem šesti desítek lidí z místních chalup i z nedaleké Kamenné. Letos zpěváky dokonce doplní muzikanti s hudebními nástroji.

Adventní dílnu v Horní Stropnici provonělo jehličí

Horní Stropnice - Věnce se svíčkami na slavnostní stůl i dekorace na zavěšení na dveře domů či bytů podle vlastní fantazie, ale i třeba jednoduché svícny a další ozdoby si mohli vlastnoručně vyrobit návštěvníci adventní tvořivé dílny. Tu v pátek pro děti i dospěláky připravili v Horní Stropnici ve spolupráci s obcí místní skauti.

Exradní chybu připouštějí, ne však trestný čin

Horní Stropnice - Za nedůvodnou považují obžalobu podanou kvůli údajnému zmanipulování veřejné zakázky bývalí členové obecní rady v Horní Stropnici. Před plným sálem na veřejném zasedání zastupitelstva to v uplynulém týdnu zdůraznil starosta obce Václav Kučera.

Nakoukněte do jiné Francie, než znáte z většiny běžných cest

Nové Hrady - O víkendu naposledy bude v rámci festivalu Dny francouzské kultury v novohradské Koželužně k vidění působivá výstava fotografií Jiná Francie. Jak říká autor snímků Milan Koželuh, nejen pro něj, ale i pro řadu návštěvníků představuje vybraná kolekce fotek z oblasti Centrálního masivu naplnění mnoha dětských snů.

Chvalkovští senioři už ladí hlasivky

Chvalkov - Na první zkoušce se včera sešli obyvatelé chvalkovského domova pro seniory, který se již tradičně připojuje k akci Česko zpívá koledy. „Moc se těším, bývá to hezké setkání, na které přijedou naše rodiny i s malými dětmi. Zpívá se venku, my míváme na nohou deky, aby nám nebyla zima," vysvětluje jedna ze zpívajících babiček Božena Kuchařová. Ke společnému zpívání ve Chvalkově bude opět patřit i punč a perníčky, které už nyní chystají zdejší kuchařky. Podobně se jen na Českobudějovicku bude 9. 12. od 18 hodin zpívat na 17 místech.

Pod Eiffelovkou už zůstane pachuť strachu

Nové Hrady – Když v pátek navečer Novohradští zahajovali festival Dny francouzské kultury výstavou s názvem Jiná Francie, ani ve snu by je nenapadlo, jak jiná Francie jen za pár hodin doopravdy bude.

Jakub Vágner v Žáru ukázal, jak ulovit rybu

Žár - Malebné prostředí Novohradska i tuny ryb přilákaly o víkendu na hráz Žárského rybníka nejen stovky diváků, ale dokonce také televizní štáb se známým rybářem Jakubem Vágnerem.

OBRAZEM: Místo dospělých si na ryby políčily jejich děti

Borovany - Dětský výlov. Tak nějak by se dala charakterizovat akce, která se v sobotu uskutečnila v Borovanském mlýně. Místo zkušených rybářů se tady za úlovky vydaly jejich děti.

Parta nadšenců křísí ducha Terčina údolí

Nové Hrady - Existují teprve pár měsíců, za sebou ale mají obrovský kus práce. A to doslova, většina jejich dosavadních setkání se totiž neobejde bez pracovního nářadí. Jak již napovídá název Okrašlovací spolek pro Terčino údolí, Nové Hrady a okolí, členové a sympatizanti spolku si vytkli nelehký cíl. Nejen jednáním se všemi zainteresovanými stranami, sháněním peněz na údržbu a obnovu, ale mnohdy vlastníma rukama navracejí původní krásu Národní přírodní památky Terčino údolí, která v posledních letech znatelně pustla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies