VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TRHOVÉ SVINY

OBRAZEM: Do Nových Hradů přijel samotný kníže pekel

Nové Hrady - Desítky dětí přihlížely v sobotu opoledne čertovskému řádění na náměstí v Nových Hradech. Cestu si sem našel dokonce samotný lucifer.

Rychnovští na zpívání i napekli

Rychnov u Nových Hradů - Poctivě se připravují děti i dospělí z Rychnova u Nových Hradů na společné středeční zpívání koled. Kromě zkoušek, na kterých ladí hlasivky, se sešli dokonce v místní klubovně proto, aby společně napekli dobroty, které příchozím nabídnou k zakousnutí. Místní se k akci připojují podruhé, loni koledy ke stromečku na návsi přilákaly kolem šesti desítek lidí z místních chalup i z nedaleké Kamenné. Letos zpěváky dokonce doplní muzikanti s hudebními nástroji.

Adventní dílnu v Horní Stropnici provonělo jehličí

Horní Stropnice - Věnce se svíčkami na slavnostní stůl i dekorace na zavěšení na dveře domů či bytů podle vlastní fantazie, ale i třeba jednoduché svícny a další ozdoby si mohli vlastnoručně vyrobit návštěvníci adventní tvořivé dílny. Tu v pátek pro děti i dospěláky připravili v Horní Stropnici ve spolupráci s obcí místní skauti.

Exradní chybu připouštějí, ne však trestný čin

Horní Stropnice - Za nedůvodnou považují obžalobu podanou kvůli údajnému zmanipulování veřejné zakázky bývalí členové obecní rady v Horní Stropnici. Před plným sálem na veřejném zasedání zastupitelstva to v uplynulém týdnu zdůraznil starosta obce Václav Kučera.

Nakoukněte do jiné Francie, než znáte z většiny běžných cest

Nové Hrady - O víkendu naposledy bude v rámci festivalu Dny francouzské kultury v novohradské Koželužně k vidění působivá výstava fotografií Jiná Francie. Jak říká autor snímků Milan Koželuh, nejen pro něj, ale i pro řadu návštěvníků představuje vybraná kolekce fotek z oblasti Centrálního masivu naplnění mnoha dětských snů.

Chvalkovští senioři už ladí hlasivky

Chvalkov - Na první zkoušce se včera sešli obyvatelé chvalkovského domova pro seniory, který se již tradičně připojuje k akci Česko zpívá koledy. „Moc se těším, bývá to hezké setkání, na které přijedou naše rodiny i s malými dětmi. Zpívá se venku, my míváme na nohou deky, aby nám nebyla zima," vysvětluje jedna ze zpívajících babiček Božena Kuchařová. Ke společnému zpívání ve Chvalkově bude opět patřit i punč a perníčky, které už nyní chystají zdejší kuchařky. Podobně se jen na Českobudějovicku bude 9. 12. od 18 hodin zpívat na 17 místech.

Pod Eiffelovkou už zůstane pachuť strachu

Nové Hrady – Když v pátek navečer Novohradští zahajovali festival Dny francouzské kultury výstavou s názvem Jiná Francie, ani ve snu by je nenapadlo, jak jiná Francie jen za pár hodin doopravdy bude.

Jakub Vágner v Žáru ukázal, jak ulovit rybu

Žár - Malebné prostředí Novohradska i tuny ryb přilákaly o víkendu na hráz Žárského rybníka nejen stovky diváků, ale dokonce také televizní štáb se známým rybářem Jakubem Vágnerem.

OBRAZEM: Místo dospělých si na ryby políčily jejich děti

Borovany - Dětský výlov. Tak nějak by se dala charakterizovat akce, která se v sobotu uskutečnila v Borovanském mlýně. Místo zkušených rybářů se tady za úlovky vydaly jejich děti.

Parta nadšenců křísí ducha Terčina údolí

Nové Hrady - Existují teprve pár měsíců, za sebou ale mají obrovský kus práce. A to doslova, většina jejich dosavadních setkání se totiž neobejde bez pracovního nářadí. Jak již napovídá název Okrašlovací spolek pro Terčino údolí, Nové Hrady a okolí, členové a sympatizanti spolku si vytkli nelehký cíl. Nejen jednáním se všemi zainteresovanými stranami, sháněním peněz na údržbu a obnovu, ale mnohdy vlastníma rukama navracejí původní krásu Národní přírodní památky Terčino údolí, která v posledních letech znatelně pustla.

Borovanští sportovci sáhli na samé dno klubové pokladny

Borovany - Složitou situaci musí řešit členové tělovýchovné jednoty Calofrig v Borovanech. Její předseda Jiří Kubeš musel na minulém zasedání žádat zastupitele o mimořádný příspěvek. Sportovci se dostali do tak velké finanční tísně, že doslova obraceli každou korunu.

Ani po těžké nehodě se Pavel nevzdává

Byňov - Před třemi lety lékaři nevěřili, že mu zbývá víc než pár měsíců života. Dnes Pavel Svoboda, ačkoli zůstal po nehodě upoutaný na lůžko, pilně cvičí a věří, že příští rok doprovodí svého syna do první třídy.

Turisté si pletou Borovany s jejich menším dvojčetem

Borovany / Borovany - Není pomalu den, aby si někdo nespletl město Borovany na Českobudějovicku se stejnojmennou obcí na Písecku. Ivana Dolejšková, starostka daleko menších Borovan nedaleko Bernartic, už ale takové omyly bere s humorem.

U hranic létá vrtulník, auta staví policisté

Novohradsko – Ani myš neproklouzne už dva týdny přes hraniční přechod Nové Hrady – Pyhrabruck, aniž by o ní nevěděli muži zákona. Policejní hlídky tu staví auta pro případ, že by se tudy snažili do vnitrozemí dostat běženci. Výjimku nemělo ani naše redakční vozidlo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies