VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TRHOVÉ SVINY

Skauti mají blízko i k počítačům

Horní Stropnice, Nové Hrady - Nejen v lese, ale i v tajích techniky se učí orientovat mladí skauti na Novohradsku. Práce v oddílech dnes nabízí nejen tradiční dovednosti, ale i spoustu moderní zábavy. Přesvědčit se o tom a vyzkoušet některé z oblíbených her na vlastní kůži můžete tento týden, kdy skautské středisko Sirius Horní Stropnice pořádá dny otevřených kluboven.

Hasiči už k životu ve Stropnici patří 135 let

Horní Stropnice - Oslavy výročí se neobešly bez zábavy, ale k vidění byly i zajímavé ukázky zásahů.

OBRAZEM: První školní den na ZŠ v Trhových Svinech

Trhové Sviny - Také v Trhových Svinech znovu usedli žáci do školních lavic.

OBRAZEM: První školní den na Gymnáziu Trhové Sviny

Trhové Sviny - Nový školní rok zahájili také žáci Gymnázia Trhové Sviny.

OBRAZEM: První školní den na ZŠ v Horní Stropnici

Horní Stropnice - První školní den si dnes prožili také žáci ze Základní školy v Horní Stropnici.

Popravený učitel má ve Slavči pamětní desku

Slavče - V nevelké obci Slavče, pár kilometrů jižně od Trhových Svinů, se od počátku 20. století vystřídala v místní trojtřídní obecné škole řada učitelů a učitelek. Byli mezi nimi také ti, kteří nesli příjmení Kozlík. K tomuto učitelskému rodu patřil též Bohumil Kozlík, rodák z Trhových Svinů.

OBRAZEM: Slaměný hrad vzali útokem

Borovany – Barevné korouhve, rodové znaky, ale i nejrůznější atrakce a disciplíny tento víkend opět zaplnily louku u Nového rybníka v Borovanech. Nechyběl samozřejmě ani tradiční slaměný hrad Slamburk, kolem kterého se vše točilo.

Hraničář čeká po letech premiéra, jeho kvality prověří soupeři v I.B třídě

Horní Stropnice – Do skupiny D byl v I. B třídě nalosován druhý postupující z okresu České Budějovice, Hraničář Horní Stropnice. Po letech v přeboru poměří síly s krajskou konkurencí.

OBRAZEM: Víkend v Komařicích patřil řemeslům

Komařice - Už po desáté si mohly o víkendu děti v Komařicích ověřit, jak jsou na tom se zručností. Uskutečnil se tady totiž další ročník Setkání řemesel. Aspoň na chvíli se tak děti ocitly v kůži kováře či řezbáře, vyrobit si ale mohly také proutěný košíknebo korálek. 

Péči o Terčino údolí berou do svých rukou

Nové Hrady - Zpustlý park znovu získává na kráse, místní se tu v sobotu sejdou na další brigádě.

Oblíbený kantor byl trnem v oku starostovi

Slavče - V nevelké obci Slavče, pár kilometrů jižně od Trhových Svinů a kousek od Besednice, se od počátku 20. století vystřídala v místní trojtřídní obecné škole řada učitelů a učitelek. Byli mezi nimi také ti, kteří nesli příjmení Kozlík. K tomuto učitelskému rodu patřil též Bohumil Kozlík (*1904), rodák z Trhových Svinů.

OBRAZEM: Berušky si užívají u Žumberka

Žumberk - Dvanáct děvčat z českobudějovického oddílu Berušky, z nichž nejmladší jsou čtyři roky, tráví část prázdnin na skautském táboře u Žumberka. Vyzkoušet si zde mohou všechny své dovednosti včetně rozdělávání ohně, vázání uzlů či věšení a snímání vlajky. Skautské hnutí z jihu Čech o prázdninách dohromady pořádá 72 táborů.

Petra Hobzová relaxuje na chalupě

Žumberk - Pamatujete si na maličkého ztřeštěného Puka ve Snu noci svatojánské v režii Jiřího Menzela na otáčivém hledišti v Českém Krumlově? Petra Hobzová si právě touto postavičkou získala okamžitě srdce stovky nejen jihočeských diváků. Od té doby už sice uplynulo více než 20 let, ale podle jiskřiček v očích a nakažlivého smíchu sympatické herečky máte pocit, jako by to bylo včera.

Na Novohradsku čekají cyklistu kopce, ale také řada památek a zajímavostí

Novohradsko - O Novohradských horách se říká, že jsou stejně krásné jako Šumava, navíc v mnoha ohledech nedotčené a turisty trochu opomíjené. Přitom tu na cestách potkáte nejen krásnou přírodu, ale i spoustu památek a zajímavostí. O tom, že je to pravda, se můžete přesvědčit třeba na třicetikilometrové trase, kterou popisuje dnešní díl letního seriálu určeného především cyklistům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies