VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TRHOVÉ SVINY

Jakub Vágner v Žáru ukázal, jak ulovit rybu

Žár - Malebné prostředí Novohradska i tuny ryb přilákaly o víkendu na hráz Žárského rybníka nejen stovky diváků, ale dokonce také televizní štáb se známým rybářem Jakubem Vágnerem.

OBRAZEM: Místo dospělých si na ryby políčily jejich děti

Borovany - Dětský výlov. Tak nějak by se dala charakterizovat akce, která se v sobotu uskutečnila v Borovanském mlýně. Místo zkušených rybářů se tady za úlovky vydaly jejich děti.

Parta nadšenců křísí ducha Terčina údolí

Nové Hrady - Existují teprve pár měsíců, za sebou ale mají obrovský kus práce. A to doslova, většina jejich dosavadních setkání se totiž neobejde bez pracovního nářadí. Jak již napovídá název Okrašlovací spolek pro Terčino údolí, Nové Hrady a okolí, členové a sympatizanti spolku si vytkli nelehký cíl. Nejen jednáním se všemi zainteresovanými stranami, sháněním peněz na údržbu a obnovu, ale mnohdy vlastníma rukama navracejí původní krásu Národní přírodní památky Terčino údolí, která v posledních letech znatelně pustla.

Borovanští sportovci sáhli na samé dno klubové pokladny

Borovany - Složitou situaci musí řešit členové tělovýchovné jednoty Calofrig v Borovanech. Její předseda Jiří Kubeš musel na minulém zasedání žádat zastupitele o mimořádný příspěvek. Sportovci se dostali do tak velké finanční tísně, že doslova obraceli každou korunu.

Ani po těžké nehodě se Pavel nevzdává

Byňov - Před třemi lety lékaři nevěřili, že mu zbývá víc než pár měsíců života. Dnes Pavel Svoboda, ačkoli zůstal po nehodě upoutaný na lůžko, pilně cvičí a věří, že příští rok doprovodí svého syna do první třídy.

Turisté si pletou Borovany s jejich menším dvojčetem

Borovany / Borovany - Není pomalu den, aby si někdo nespletl město Borovany na Českobudějovicku se stejnojmennou obcí na Písecku. Ivana Dolejšková, starostka daleko menších Borovan nedaleko Bernartic, už ale takové omyly bere s humorem.

U hranic létá vrtulník, auta staví policisté

Novohradsko – Ani myš neproklouzne už dva týdny přes hraniční přechod Nové Hrady – Pyhrabruck, aniž by o ní nevěděli muži zákona. Policejní hlídky tu staví auta pro případ, že by se tudy snažili do vnitrozemí dostat běženci. Výjimku nemělo ani naše redakční vozidlo.

Starosta Stropnice čelí obžalobě

Horní Stropnice – Až s osmiletým trestem by mohl od soudu odejít starosta Horní Stropnice Václav Kučera a další tři členové minulé obecní rady. Čelí obžalobě, že v roce 2013 zmanipulovali veřejnou zakázku na nákup traktoru 
a další lesní techniky v celkové ceně takřka čtyři miliony korun. Na případ upozornila Mladá fronta Dnes.

Vize tábora pro uprchlíky budí emoce

Nové Hrady - S myšlenkou vybudovat na okraji Nových Hradů stanový tábor pro běžence, operuje ministerstvo vnitra. Potřeba by mohl být v případě, že by uprchlíci ve velkém volili cestu z Rakouska do Německa přes Českou republiku. Třebaže zvažované zařízení by mohlo fungovat jen do příchodu mrazů, mezi místními budí takový plán značné emoce.

Novohradští mohou sousedit s běženci

Nové Hrady – Nesví jsou obyvatelé Nových Hradů z možných dopadů uprchlické krize. Ta by se mohla promítnout i do jejich každodenních životů, a to nejen zesílením ostrahy na nedalekém hraničním přechodu či namátkovými kontrolami, jež v poslední době lidé z příhraničí potkávají například cestou do práce.

Na Hojnou Vodu pozvali skláře

Hojná Voda - Historické kostýmy, soutěž o nejlépe upečenou husu nebo sklářskou dílnu, to vše nabídnou v sobotu Rožmberské dny v Hojné Vodě. Zdánlivě se obec vrátí o 420 let zpátky do dob posledních Rožmberků, kteří byli tehdy majiteli panství a do krásného koutu Novohradských hor se jezdili léčit.

V Horní Stropnici opouští lavičku trénující předseda, Borovany si vezly debakl

Horní Stropnice - Po porážce v Dolním Bukovsku nováček I.B třídy obměnil realizační tým, Lešek Szypula skončil.

Předseda Jan Gažák ukázal mladým, jak dávat góly, přesto Sviny prohrály

Trhové Sviny – Hrající šéf klubu se dvakrát trefil při utkání v Sedleci.

Každý z borovanských hasičů je zároveň hercem

Borovany - Už popáté vyrazil s rozhlasovým mikrofonem mezi jihočeské hasiče redaktor Českého Rozhlasu České Budějovice Zdeněk Zajíček, aby jen o pár dní později mohl posluchačům představit další partu chráněnců svatého Floriána v rámci soutěže Dobráci roku. Tentokrát zavítal do Borovan. Tady na něj kromě nejstaršího člena sboru Václava Hanzala čekal také náčelník Lukáš Macht a malí hasiči.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení