VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TRHOVÉ SVINY

Matador Petr Fiala v Olešnici odmítl senzaci na úkor lídra okresního přeboru

Českobudějovicko – Bod jim proklouzl mezi prsty! Fotbalisté Nových Hodějovic v boji o záchranu sahali po překvapení kola.

O známý park bude pečovat okrašlovací spolek

Nové Hrady - Když Tomáš Vyhnánek z Prahy známým řekne, že má chalupu na dohled od Terčina údolí, i v hlavním městě hned každý ví, kde se tento park nachází. V posledních letech však přírodní památka u Nových Hradů připomínala spíše zarostlou džungli. To se postupně začíná měnit k lepšímu i díky iniciativě místních lidí.

Novohradští MOPíci jsou v přírodě jako doma

Nové Hrady - Tušíte, kde hledat kvetoucí devětsil nebo který druh ptáka zrovna zpívá nad vaší hlavou v korunách stromů? Nemáte nic proti tomu vyrazit do přírody a cestou vyčistit park od náletů nebo uklidit nepořádek, který tam nechali jiní? Pak byste se určitě neztratili mezi novohradskými ochránci přírody.

Představujeme prvňáčky: 1. C ze Základní školy Trhové Sviny

Trhové Sviny - Do 1. C na Základní školu Trhové Sviny chodí celkem 20 nadšených žáčků. Už od jejich prvních chvil ve školních lavicích je učí Dana Blahoutová.

Nové Hrady lákaly na velikonoční tradice

Nové Hrady – Nejen ochutnávku svátečního pečiva, výrobu pomlázky a kraslic, ale třeba i symbol jara v podobě nedávno narozených jehňat a kůzlete či zasvěcené vyprávění o starých velikonočních zvycích v rámci zvláštních prohlídek hradu nabízely v sobotu Nové Hrady.

Představujeme prvňáčky: 1. B ze Základní školy Trhové Sviny

Trhové Sviny - Prvňáci, kteří chodí do 1. B na Základní školu Trhové Sviny, se vždy těší nejen na své oblíbené předměty, ale i na přestávky nebo třídní učitelku Marii Kollarovou.

Handicapovaní v Trhových Svinech mají bezbariérový přístup k lékařům

Trhové Sviny - Automatické dveře a zastřešená nájezdová rampa u vchodu jedné z budov polikliniky v Trhových Svinech na nábřeží Svatopluka Čecha umožní, aby invalidní osoby mohly samostatně navštěvovat místní lékaře. Novinky ve Zdravotním zařízení poliklinika Trhové Sviny ulehčí práci i na místním stanovišti záchranné služby. Zmíněná vylepšení umožnila příspěvkem 700 tisíc korun Nadace ČEZ.

Představujeme prvňáčky: 1. A ze Základní školy Trhové Sviny

Trhové Sviny - Celkem devatenáct dětí chodí do 1. A na Základní školu Trhové Sviny. První písmenka i číslice je už od začátku roku učí jejich třídní učitelka Edita Matušková.

Trenér Jiří Dráb se v Borovanech uvedl vítěznou generálkou

Lišov – V poslední přípravě na jarní část I.A třídy fotbalisté Borovan porazili domácí Lišov 3:1 (2:0).

OBRAZEM: Na Borovanském mlýně už mají jarní mláďata

Borovany – Festival k přivítání jara uspořádali v sobotu na Borovanském mlýně u rybníka Votrubů. Návštěvníci si tu například mohli vyrobit dekorace na blížící se Velikonoce. „Akci pořádáme potřetí, inspiroval nás projekt Prázdniny na venkově a především chceme přivítat jaro. Celou zimu se na něj těšíme a je to pro nás zahájení sezony," uvedl majitel David Stibor.

Buškovu hamru pomůže dotace

Trhové Sviny – Na Buškově hamru, památce nacházející se 
u Trhových Svinů, začaly opravy náhonu. Vylepšení turistické atrakce vyjde na 1,2 milionu korun

Začíná okresní přebor, Olešnice chce navázat na podzimní jízdu bez porážky

Českobudějovicko – Z okresních fotbalových soutěží jako první vstoupí do své jarní části JS Agency přebor mužů, který má o víkendu na programu 14. kolo.

Borovany změnu u kormidla nepotvrdily, ani nevyvrátily, má je vést Jiří Dráb

Borovany – Druhá změna na lavičce fotbalistů Borovan nebude v této sezoně změnou poslední. V zákulisí se jednalo o novém trenérovi a padlo už konkrétní jméno.

Šikovností rozdávají v Borovanech radost

Borovany - Stačí trocha šikovnosti, trpělivosti i volného času a na světě je originální oblečení včetně kabelky a doplňků, netradiční dárek anebo nápaditá dekorace do bytu. Zájemce o tom v těchto dnech přesvědčují členky borovanského Klubu tradic, který má už patnáctiletou historii.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení