Atleti přivezli pětatřicet medailí

Praha, České Budějovice -Atleti SK Čéčova zahájili v polovině ledna impozantně novou sezonu.

31.1.2009

Atleti SK Čéčova se vrátili z úspěšného přeboru Jihočeského kraje.Foto: Archiv

Medailová bilance jednoho z nejúspěšnějších jihočeských klubů je úctyhodná. „Na krajském přeboru žactva v hale na pražském Strahově jsme získali jedenadvacet medailí,“ informuje trenér a šéf klubu Pavel Váňa. Velmi spokojen byl i s bilancí na krajském přeboru mužů a žen, které proběhlo o týden dříve. „Přivezli jsme čtrnáct cenných kovů.“

  Opět se kvalitními výkony blýskla nestárnoucí Jana Melichová. „Vybojovala tři zlaté a k tomu ještě pomohla štafetě na čtyřikrát dvě stě metrů,“ uznale pokyvuje trenér hlavou. Štafeta SK Čéčova běžela ve složení: Vomáčková, Budínová, Váňová, Melichová a do cíle dorazila v nejrychlejším čase. „A to byla Melichová na šedesát metrů překážek vyloučena pro ulití startu.“ Říčař vybojoval dvě zlaté a na trati 60 m byl také pro ulité starty diskvalifikován.
V českobudějovické restauraci Na Šumavě proběhlo vyhlášení už třináctého ročníku Atlet roku SK Čéčova. „Za rok 2008 js

me nejlepším atletem zvolili Moniku Vomáčkovou,“ nahlíží Pavel Váňa do výsledků ankety. Na druhém místě skončil Říčař, třetí místo patří Budínové.
Pořadí: 1. Vomáčková (st. žákyně, 11násobná medailistka z KP), 2. Říčař (účastník MS juniorů v Bydhošti; trojnásobný mistr ČR na 100 a 200 m v dorostu), 3. Budínová (stříbrná na MČR dorostu na 200 m), 4. Rizvanovič (3. na MČR ml. žactva ve vícebojích), 5. Melichová (stříbrná na MČR žen na 400 m přek.), 6. Váňová (8. na MČR žen na 200 m), 7. Monika Petrželová (nejvíce bodující atletka v družstvu ml. žákyň), 8. Bártlová (třináctinásobná medailistka z KP), 9. Kratochvíl (3. na 60 m na KP ml. žactva), 10. Beran (přípravka, vítěz několika přespolních běhů).

Autor: Kamil Jáša

31.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Páteční bouřka za sebou nechala obrovské škody na území Národního parku Šumava. Turisté se tak na některá místa nepodívají.
8

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Nevím, kde jsou Strakonice, usmívá se před duelem s Plzní Peter Galamboš

České Budějovice – V přípravných zápasech ukazuje, že by mohl být posilou. Urostlý slovenský centr Peter Galamboš (28 let) přišel do ČEZ Motoru před sezonou z Martina. Třikrát už se dokázal trefit do černého a další gól by rád přidal v úterním přátelském utkání s extraligovou Plzní, které českobudějovičtí hokejisté odehrají netradičně ve Strakonicích (17.30).