Atleti přivezli pětatřicet medailí

Praha, České Budějovice -Atleti SK Čéčova zahájili v polovině ledna impozantně novou sezonu.

31.1.2009

Atleti SK Čéčova se vrátili z úspěšného přeboru Jihočeského kraje.Foto: Archiv

Medailová bilance jednoho z nejúspěšnějších jihočeských klubů je úctyhodná. „Na krajském přeboru žactva v hale na pražském Strahově jsme získali jedenadvacet medailí,“ informuje trenér a šéf klubu Pavel Váňa. Velmi spokojen byl i s bilancí na krajském přeboru mužů a žen, které proběhlo o týden dříve. „Přivezli jsme čtrnáct cenných kovů.“

  Opět se kvalitními výkony blýskla nestárnoucí Jana Melichová. „Vybojovala tři zlaté a k tomu ještě pomohla štafetě na čtyřikrát dvě stě metrů,“ uznale pokyvuje trenér hlavou. Štafeta SK Čéčova běžela ve složení: Vomáčková, Budínová, Váňová, Melichová a do cíle dorazila v nejrychlejším čase. „A to byla Melichová na šedesát metrů překážek vyloučena pro ulití startu.“ Říčař vybojoval dvě zlaté a na trati 60 m byl také pro ulité starty diskvalifikován.
V českobudějovické restauraci Na Šumavě proběhlo vyhlášení už třináctého ročníku Atlet roku SK Čéčova. „Za rok 2008 js

me nejlepším atletem zvolili Moniku Vomáčkovou,“ nahlíží Pavel Váňa do výsledků ankety. Na druhém místě skončil Říčař, třetí místo patří Budínové.
Pořadí: 1. Vomáčková (st. žákyně, 11násobná medailistka z KP), 2. Říčař (účastník MS juniorů v Bydhošti; trojnásobný mistr ČR na 100 a 200 m v dorostu), 3. Budínová (stříbrná na MČR dorostu na 200 m), 4. Rizvanovič (3. na MČR ml. žactva ve vícebojích), 5. Melichová (stříbrná na MČR žen na 400 m přek.), 6. Váňová (8. na MČR žen na 200 m), 7. Monika Petrželová (nejvíce bodující atletka v družstvu ml. žákyň), 8. Bártlová (třináctinásobná medailistka z KP), 9. Kratochvíl (3. na 60 m na KP ml. žactva), 10. Beran (přípravka, vítěz několika přespolních běhů).

Autor: Kamil Jáša

31.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Mimořádné zasedání krajského zastupitelstva.

Radní vyměnili šéfa nemocnic

Hnojte popelem

OBRAZEM: Tradiční jarní splutí Malše poznamenalo chladné počasí

Plav - Duben si s námi pohrává svým aprílovým počasím. Zatímco se v pátek na mnoha místech lidé potýkali s těžkým mokrým sněhem, v sobotu už se první nadšení vodáci vypravili na Malši. Ti, kteří se v pátek nenechali odradit, užili si v sobotu dopoledne sice chladnější, ale prosluněnou plavbu.

Finové mají na Českých hokejových hrách první výhru, porazili Rusko

České Budějovice – Na úvod druhého hracího dne Carlson Hockey Games vyhráli hokejisté Finska nad Ruskem 1:0.