VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trenér českého baseballového týmu ještě v neděli cítil velmi sladký pocit

Hluboká nad Vltavou - Mistrovství Evropy baseballistů 2008 v žákovské kategorii v Hluboké nad Vltavou patří minulosti. Turnaj měl jasného favorita, který nezklamal.

21.7.2008
SDÍLEJ:

Nový nahazovací stroj, baseballový trenažér, mají k dispozici občané Hluboké nad Vltavou. „Po dohodě s námi si může odpal vyzkoušet kdokoli z návštěvníků,“ vzkazuje prezident hlubockého klubu David Šťastný. Na snímku pálí po nadhozu strojem Jakub Mařík.Foto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Domácí tým trenéra Petra Aubrechta neprohrál ani zápas, poradil si i s Ukrajinou ve finále. Spokojený byl trenér ČR, spokojení byli i hráči.

Trenére, gratulujeme vám k zisku titulu mistra Evropy. Převládá ve vaší duši po vítězství velká spokojenost?
Byl jsem spokojen nadmíru. Se vším. V Hluboké bylo opravdu moc hezky. Pracuje tam skupina lidí, kteří jsou ochotni kdykoli a cokoli zajistit. Přestože pršelo, mistrovství Evropy bylo perfektní.

Užili si vaši hráči turnaj ME na jihu Čech i jako prázdninový pobyt?
Určitě. Celé mistrovství si užili moc. Byli jsme na výletě v Budějovicích, byli jsme v Hluboké na zámku, vyhráli jsme turnaj, nemělo to chybu.

Který ze soupeřů byl nejtěžší?
Ukrajina.

Ve finále?
Ve finále jsme naštěstí od začátku vedli. Pak ale Ukrajinci začali tlačit, ve třech směnách jsme neudělali bod, hráči byli trochu dole, dolehla na nás malá krize. Naštěstí se nám ji podařilo zažehnat.

Sní členové týmu mistrů Evropy o tom, že někdy budou hrát v zámoří?
Je pravda, že kluci mají své sny. Je to dobře. Nejprve o tom, že budou hrát extraligu, pak o tom, že si zahrají v Americe. Možnosti jsou, třeba si na střední škole v Americe někde zahrají. Přináší to jen propagaci baseballu.

Může podle vás hřiště v Hluboké pomýšlet i na vrcholný turnaj vyšší věkové kategorie?
Určitě. Hlavní hřiště je velké a hezké, k dispozici jsou nadhazovací stroje, tunely. Druhé hřiště by mohlo stačit k rozcvičení a k tréninku. Je tam dost prostoru, aby se mohly vyběhávat mety. Po dvou turnajích žáků mají organizátoři takové zkušenosti, že by klidně zvládli kadetskou nebo i vyšší soutěž.

Jaká byla pro kluky oslava zlata?
Dostali zmrzlinu. Rodiče za všemi přijeli, přivezli dětské šamapaňské, které teklo proudem. Ještě dnes (neděle – pozn. red.) jsme všichni sladcí. Opravdu jsme z vítězství měli šílenou radost.

Co zaznělo po finále pod zámkem Hluboká

Součástí Mistrovství Evropy žáků v baseballu 2008 v Hluboké nad Vltavou bylo také celorepublikové soustředění žákovských kategorií. „Děti zde trénovaly pod vedením zkušených amerických envoy trenérů a trenérů z jihočeských klubů,“ vysvětloval prezident hlubockého klubu David Šťastný. Těsně před ukončením soustředění talentovaná baseballisté odpovídali na dotazy:

Jak se vám líbilo doprovodné soustředění při ME?
Soustředění na Hluboké bylo skvělé, velkou zkušeností pro nás byli určitě američtí trenéři. Často jsme si také chodili hrát do areálu, kde se nám nejvíc líbily trampolíny.

Je něco, co byste přece jen na soustředění zlepšili?
Příště bychom měli všichni asi víc uklízet, hlavně na pokojích v klubovém zázemí. Také by tu mohlo být třeba větší parkoviště, protože na mistrovství Evropy přijíždí opravdu hodně lidí. Co se týče soustředění, tak by byly lepší dva kratší tréninky denně a více her.

Co jste se naučili od trenérů?
Nejzajímavější pro nás byly nadhazovačské a pálkařské tréninky. Učili jsme se také jak správně držet míček nebo běhat po metách.

Žili jste jen baseballem? Co jste ještě podnikali kromě tréninků?
Trenéři pro nás často připravovali různé soutěže, chodili jsme na trampolíny, skákací hrad a sledovali jsme zápasy českého týmu. O přestávkách mezi zápasy jsme hráli stolní tenis a večer jsme se dívali na baseballové filmy v letním kině přímo v areálu.

Kdyby se soustředění konalo i příští rok, zúčastnili byste se znovu?
Ano. Určitě.

Jaké jsou vaše sportovní cíle?
Chtěli bychom hrát baseball za českou reprezentaci.

Máte nějaké baseballové vzory?
Hodně dobří jsou třeba Yankees, hlavně Derek Jeter nebo Alex Rodriguez. Z českých hráčů je to David Šťastný a Pavel Bucký.

Autor: Kamil Jáša

21.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Purkarec zaplavili voraři. Spolek "Vltavan" oslavil 115. výročí své existence. Letos se rozhodli k výročí nestavět vor, ale zrekonstruovat kapličku svatého Jana Nepomuka, patrona všech plavců.
21

OBRAZEM: 115. výročí spolku "Vltavan"

Baráčníci z Boršova letos pozvali na dožínky 16 povozů s koňmi. Ty se sem sjeli z celých jižních Čech a vyšperkovali tak tradiční vesnickou slavnost.
30

OBRAZEM: Staročeské dožínky v Boršově

OBRAZEM: Mladošovice slaví 650 let i štěstí při bouřce

Mladošovice - Mladošovice slaví velké výročí, na které se sjíždí místní rodáci.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení