V sobotní odvetě přehrála městského rivala 4:1 (3:0, 0:1, 1:0), a tak na třetí duel už nedošlo. Hráči volnou neděli jako bonus k postupu uvítali. „Nikomu se nechtělo hrát v neděli, máme už svůj program s rodinami,“ usmíval se obránce Petr Vacek.

I druhé městské derby zvládla ve čtvrtfinále II. NHbL lépe Betonova. Porazila Pedagog České Budějovice 4:1 a v roli obhájce titulu postoupila do semifinále play off.Zdroj: Deník / Michael KalinicsJaký byl bojový plán? „Nenechat se vyprovokovat. Soupeři se to nepovedlo, a tím byli jeho dva nejlepší hráči vymazáni. Oslabili svůj tým – jeden dostal desítku, druhý trest do konce utkání,“ vyprávěl bek.
Jeho spoluhráč Miloslav Klíma v souboji zle naložil Ondřeji Bártovi a Adam Bárta přispěchal bratrovi na pomoc. Byla z toho šarvátka, do které se zapojili další hráči.

V následné přesilovce Betonovy napřáhl Novotný, kapitán Papež zastínil brankáři Bílému ve výhledu a střela skončila v síti. Minutu a půl před koncem bylo definitivně rozhodnuto: Pedagog – Betonova 1:4.

Hokejbalisté Betonovy All Stars porazili v sobotním čtvrtfinále II. NHbL Pedagog ČB 4:2 a vedou 1:0 na zápasy. Obhájci titulu otočili skóre ve třetí třetině, kterou vyhráli 3:0. Českobudějovické derby slibuje za týden zajímavou odvetu.