Boxeři Samsonu i bez opor uspěli

České Budějovice - V nedělním utkání boxerské extraligy v sále Gerbery oba týmy postrádaly některé borce základního kádru, domácí si ale i s neúčastí několika opor (mj. i Bursy a Šoura) poradili daleko líp a přesvědčivě také vyhráli.

10.3.2008

Ravšan Chalmatov (vlevo) ve svém premiérovém vystoupení svedl se Zábojníkem velkou, ale i vítěznou bitvu. Foto: František Panec

JEDNOTLIVÉ VÁHY

(první domácí, tučně vítěz)

54 kg: Šachaldajev v závěru 2. kola přitlačil, ve 2. kole byl Kohoutek počítán, ve 3. kole ještě dvakrát a byl konec – 3.rsc (stav duelu 2:0).

57 kg: Stejspal svou aktivitou nadějného Mika donutil k defenzivě, ve 3. kole byl Miko za držení napomínán – jasná výhra na body (4:0).

60 kg: Chalmatov byl pro domácí fanoušky velkou neznámou, svou obrovskou bojovností ale diváky zvedal ze sedadel, navíc jeho údery byly drtící – na body v bitvě téměř gladiátorské vyhrál právem (6:0).

64 kg: Schön odvedl dobrý výkon, dvě kola to byla zcela vyrovnaná partie, od třetího kola byl Svoboda aktivnější, a proto na body vyhrál – (6:2).

69 kg: Frček po prvním vyrovnaném kole v závěru druhé dvouminutovky trefil Poláčka na spodek, ve třetím kole převzal zcela aktivitu a v závěru za aplausu diváků svou převahu vystupňoval – NB (8:2).

75 kg: Vodárek potvrdil vynikající formu a po pár vteřinách levačkou Zaspala „uspal“ – 1. k.o. (10:2).

81 kg: Novák s jasným favoritem Řezníčkem byl hned v začátku počítán a trenér Faber marný boj raději ukončil – 1. vzdáním (10:4).

91 kg: Batěk bez boje – (12:4).

+91 kg: Housar začal ostře, v závěru kola se Vaňata otřepal, ve 2. kole ale po těžkém úderu utrpěl tržnou ránu na nose a sudí zápas ukončil – i na body ale vyhrál Housar (12:4).

V ringu řídili Kašpar a Zvonař, bodovali Němeček a Resl, 800 diváků.

Ostatní: Ústí – Prostějov 12:6.

Autor: Bohumil Ortman