Budějovičtí handicapovaní sportovci zářili v Olomouci

České Budějovice - Jihočeští závodníci na MČR na veslařských trenažerech sbírali medaile

22.2.2011

Mistr ČR ve veslování na trenažérech Adam Šohájek.Foto: 1. CZP JČ

Mezinárodního mistrovství České republiky jízdě na veslařských trenažérech, které se konalo v neděli v Olomouci, se jihočeským sportovcům z 1. CZP JČ vydařilo.

Veslaři z Lannovy loděnice překonali české rekordy.

V kategorii intelektuálně postižených se mistrem republiky stal Adam Šohájek (3:49,8) z 1. Centra zdravotně postižených JČ na Lannově loděnici v Č. Budějovicích, na druhém místě byl Petr Benátský z Ústí nad Labem (3:50,9) a třetí místo obsadil Miloslav Malý z téhož klubu (4:14,2).

V kategorii zrakově postižených druhou příčku obsadil Michal Rokůsek z 1. CZP JČ (3:31,1). Nejsilněji obsazenou byla kategorie tělesně postižených, kterou vyhrál Martin Kukla z 1. CZP JČ (3:39,2) a obhájil tak titul mistra ČR z loňského mistrovství v Neratovicích.

V kategorii vozíčkářů vytvořili české rekordy Jakub Novák (4:05,7) a Jindra Myslíková (4:48,8) z 1. CZP JČ.

Při soutěži bylo vyhlášení vítězů čtyř kol českého poháru v této disciplíně, která se konala v Praze, Štětí, Hradci Králové a Děčíně: vyhráli Vít Hruška a Martin Kukla z 1. CZP JČ.

„Za podporu bychom rádi poděkovali našim partnerům, kterými jsou Budějovický Budvar, Robert Bosch, Jednota ČB a Rotary Klub České Budějovice,“ vzkazuje trenér a ředitel 1. CZP JČ Jiří Smékal.

Autor: Luděk Švejcar

22.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

2

Jihočeský kraj zatím o stávce řidičů nemá informace

Speciální jednotka nakoupila nové vystrojení (kombinézy a bundy) a technické vybavení (stativy, dalekohledy). Do maskovacího obleku pro odstřelovače zvaného "hejkal" se pro fotografii Deníku oblékl krajský policejní tiskový mluvčí Jiří Matzner.
12

OBRAZEM: „Hejkaly“ chránící Temelín není vidět

Jihočeška si vyzpívala cenu Thálie

Praha, České Velenice /OBRAZEM/ – Z rukou Jiřího Suchého převzala v Národním divadle v Praze cenu Thálie sopranistka Lenka Pavlovič za roli Hortenzie v představení Ples v opeře, které hraje v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě.

Extraliga je po nesmírně cenné výhře v Pardubicích zase o malý kousek blíž

Pardubice – Extraliga je zase o malý kousek blíž. Hokejisté ČEZ Motoru vstoupili do baráže o nejvyšší soutěž strašně cenným vítězstvím 2:1 na ledě favorizovaných Pardubic. V pátek se Jihočeši představí poprvé doma proti Karlovým Varům (17.30).

Řidiči ujeli od tří nehod

České Budějovice – Policisté uvítají svědectví občanů ke třem dopravním nehodám. Ve čtvrtek 23. března v 13.45 h se dosud neznámý řidič tmavého vozidla jedoucího od Hraniční ulice střetl na křižovatce ulic Vrbenská a Vodní s jedoucí cyklistkou.

Zlaté ruce Luboše Roba, z nulového úhlu trefil v Pardubicích tři body

Pardubice – Byl to neuvěřitelný moment. V úvodním barážovém duelu ČEZ Motor dlouho vedl na pardubickém ledě 1:0. Ve třetí třetině ale Dynamo tlačilo, šest minut před koncem vyrovnalo a s Jihočechy to nevypadalo vůbec dobře. Ale v poslední minutě přišel moment, který zmrazil narvanou Tipsport arénu. Hosté hráli přesilovku, Žiga Pavlin posunul kotouč Luboši Robovi (21 let), jenž ho napálil z první z takřka nulového úhlu a trefil dokonale. Gólman Růžička se nestačil přemístit a Motor slavil mimořádně cenné tři body.