Další parádní bitva, prohra v tie breaku a zraněný Martin Kryštof!

Kladno - Stav finálové série extraligy volejbalistů je 1:1, ve středu se pokračuje na jihu Čech.

16.4.2017

Finále extraligy Kladno - Jihostroj České BudějoviceFoto: Deník/ Jiří Nagy

Druhý zápas finálové série rozehrál na straně Jihostroje smečař Kuliha, mladší Kraffer zůstal na lavičce.

Kladno začalo náporem, brzy si vypracovalo pětibodové vedení. Především Křesťan vynikal razancí: 14:9. Náskok domácím stačil na zisk prvního setu.

V průběhu druhého setu se Jihočeši probudili, přidali úspěšné servisy (Gevert, Habr, Michálek), a najednou se karta otočila: 9:13. Hosté druhý set kontrolovali a dotáhli ho k vítězství.

Po změně stran uhráli kladenští Hýský a Křesťan těžké útoky a domácím dával klid tříbodový náskok. Hosty bodově posunoval Chilan Gevert. Bitvu o třetí set ukončil esem Hietanen.

Za stavu 3:6 se Jihostroji zranil Kryštof a tým musel pokračovat bez reprezentačního libera. Smůla seletos drží Č. Budějovic nevídaně.

Kryštof to sice zkusil, ale nahradit ho musel Fila. Mužem setu byl nahrávač Filip Habr. Jeho série skvělých servisů zařídila pátý set.

Naposledy se strany otáčely za stavu 8:6. Hosté ještě snížili ze 14:11 na 14:13, ale poslední slovo měl Křesťan.

Kladno - Jihostroj ČB 3:2 (20, -20, 20, 16, 13), čas 132 minut.
Rozhodčí Rychlík, Krtička.
Jihostroj ČB: Habr, Gevert, Michálek, Kuliha, Mach, Sobotka - libero Kryštof (Todua, Kraffer, Fila). Trenér Dvořák.
Kladno: Van Harlem, Křesťan, Zajíček, Syrůček, Hýský, Hietanen - libero Sparidans (Dillien, Trojan). Trenér Fortuník.
Diváků 980.
Série: 1:1.

Autor: Kamil Jáša

16.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
Jan Kovář pojede na mistrovství světa.

Na hokejovém mistrovství světa si zahrají také Jihočeši Jan Kovář a Roman Horák

Vyprodaná Budvar aréna v Českých Budějovicích viděla poslední zápas Českých hokejových her mezi Českem a Ruskem.
30

Čeští hokejisté prohráli s Ruskem až po samostatných nájezdech

Severské derby zvládli lépe Finové a v Carlson Hockey Games skončili druzí

České Budějovice – V přímém duelu o druhé místo v Carlson Hockey Games vyhrálo Finsko nad Švédskem 3:2 a zajistilo si druhou příčku v turnaji.

Nejlépe se předvedl Prácheňáček. Bude reprezentovat kraj na celostátní přehlídce

České Budějovice /OBRAZEM/ - Malí folkloristé se v sobotu sešli v Budějovicích. Každý z deseti dětských folklórních souborů předvedl to nejlepší, co ve svém repertoáru má. Nejlépe uspěl strakonický Prácheňáček. Bude se svým velikonoční pásmem zastupovat Jihočeský kraj na celostátní přehlídce v Jihlavě. Pochvalu sklidil i soubor Radost z Kamenného Újezdu.

Roman Horák si splnil sen, zahrál si doma v Českých Budějovicích za národní tým

České Budějovice /ROZHOVOR/ - Po osmi letech si zase zahrál doma. A byl to skutečně povedený návrat. Odchovanec českobudějovického hokeje Roman Horák (25 let), jenž má za sebou třetí sezonu v týmu KHL Víťaz Čechov, nastoupil v roli asistenta kapitána české reprezentace k utkání Carlson Hockey Games proti Švédsku a před vyprodanou Budvar arénou mohl slavit vysoké vítězství 8:4.