Jihostroji se zranil Gevert! Natrhl si lýtkový sval! Bude mimo možná měsíc!

Příbram - Volejbalisté Jihostroje České Budějovice naskočili do utkání v Příbrami v očekávané sestavě. Od první výměny diváci sledovali bitvu o každý míč. Bohužel se hostům zranil Chilan Gevert. "Sebastian má natržené lýtko, rozsah poranění ukáže až vyšetření v nemocnici, ale předběžne se dá odhadovat, že bude mimo týdny, možná měsíce," informoval Deník masér Jihostroje Filip Hoch. Příbram zápas otočila a vyhrála 3:2.

7.1.2017 AKTUALIZOVÁNO 8.1.2017

Jihostroj České BudějoviceFoto: Foto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice naskočili do utkání v Příbrami v očekávané sestavě. Od první výměny diváci sledovali bitvu o každý míč. Jihočeši brzy zlikvidovali soupeřův nepatrný náskok a sami šli do vedení. Gevert výborně útočil, přidal i blokařský úlovek, výborně dirigoval hru Filip Habr. Celý tým Jihostroje působil sebevědomě, v polovině setu ale domácí Kocouři začali škrábat: 16:16. Závěr setu měl tři hlavní aktéry. Habra – Michálka a Radka Macha. První dva jmenovaní výtečně spolupracovali a blokař Jihostroje třikrát za sebou zastavil příbramský útok. Hosté uloupili první set: 22:25.
Velmi důležitý blok přidal do nové pokladnice Jihostroje v úvodu druhého setu druhý blokař Jihostroje Vladimír Sobotka. A Michálkovo následné eso posunulo stav už na 8:6 pro Jihočechy. Maratonskou výměnu svěřenci trenéra Svobody doslova vydřeli z palubovky a České Budějovice nakročily k zisku druhého setu. Závěr nabídl stejnou podívanou. Mach zablokoval, Gevert (napodruhé) zasmečoval: 22:25.
Také ve třetím setu se v úvodu prezentoval precizním blokem Vladimír Sobotka. Technický time out přišel za stavu 8:6 pro hosty. Druhý technický oddechový čas „zařizoval" znovu blokař. Radek Mach. Jihostroj byl v utkání lepší ve všech herních činnostech. Domácí často posílali balony do autu, přesto se ale v závěru třetího setu o dva body dostali do vedení (20:18) a dokázali snížit: 25:22.
Všem Jihočechům zatrnulo při výměně, která znamenala bod pro Příbram na 8:7. Na zem se po ní svalil chilský univerzál Sebastian Gevert, na jeho místo naskočil Hackworth. Hra Českých Budějovice se rozsypala, naopak do té doby nepříliš výrazní kocouři vycítili příležitost.
Pátý set začal Habr esem. Bojovníci z jihu se pokusili zastavit nápor Příbrami. Domácí ale byli na koni. Naposledy se strany měnily za stavu 8:6. Hosté dorovnali na 10:10, zablokovali Martina Böhma.
Pátý set skončil stavem: 15:13.

"Sebastian má natržené lýtko, rozsah poranění ukáže až vyšetření v nemocnici, ale předběžne se dá odhadovat, že bude mimo týdny, možná měsíce," informoval Deník masér Jihostroje Filip Hoch.
VK Euro Sitex Příbram – Jihostroj České Budějovice 3:2 (-22, -22, 22, 13, 13), čas 128 minut, rozhodčí Hudík, Kovář, Jihostroj ČB: Habr, Gevert, Sobotka, Mach, Michálek, Fila – libero Kryštof (Červinka, Hackworth, Kraffer, Todua, Kuliha). Trenér Jan Svoboda.

Autor: Kamil Jáša

7.1.2017 VSTUP DO DISKUSE

Sbory dobrovolných hasičů Čkyně, Vacov, Vlachovo Březí a profesionální jednotky z Vimperka a Prachatic zasahovaly ve středu při požáru bytu v areálu firmy Lignointerier ve Čkyni.
35

Ve Čkyni hořel byt, nikdo v něm naštěstí nebyl

Desítky policistů zasahovaly v úterý v podvečer u potyčky na českobudějovickém sídlišti Máj.

Kdo rvačku začal, policie zatím neví. Vše se šetří

Byli jste na masopustu, ale nevíte, co je to masopustní ferule? Nevadí. Osvětlí to Jihočeská encyklopedie Deníku.

Poslanci přehlasovali Senát. Zákon o národních parcích chce vetovat prezident

Praha - Poslanci po bouřlivé diskusi zamítli senátní verzi zákona o národních parcích a naopak schválili vládní návrh. Prezident Miloš Zeman se ho chystá vetovat.

Komise vybrala kandidáty na ředitele Budvaru

České Budějovice/Praha - Počet kandidátů na ředitele Budějovického Budvaru se zúžil na osm. Ministerská komise, která nyní zasedá, z nich vybere nejvýš tři. Návrhy předloží ministrovi. Dlouholetý ředitel Jiří Boček odešel z národního podniku ze zdravotních důvodů ke konci loňského roku.

Petr Kváča se neohlíží za odehranými zápasy. "Do Přerova jedeme vyhrát," tvrdí

České Budějovice – Do play off vstoupil jako gólmanská jednička hokejistů ČEZ Motoru. V prvním čtvrtfinále WSM ligy proti Přerovu (5:4 v prodl.) ale musel Petr Kváča (19 let) své místo v brance po třetím inkasovaném gólu opustit. Druhý duel už zvládl lépe a vychytal svému týmu výhru (3:2). Ve čtvrtek a v pátek pokračuje série za stavu 2:0 pro Jihočechy na ledě soupeře.