EGE ČB - Havířov 1:3 (-16, -17, 19, -17) – Vyrovnaný stav udrželi domácí jen chvíli (4:5), pak hosté v sériích utekli na 8:15 a do konce setu svůj náskok ještě zvýšili. Ve druhém dějství EGE vedlo 4:3, hosté obrátili stav na 4:8, Jihočeši ještě srovnali na 9:9, hosté ale přidali body na 9:12 a domácím se nepodařilo náskok stáhnout.

Do třetího setu zůstal na nahrávce Dvořák, Petr přešel na post univerzála a na smeč se vrátil Plavec. Do stavu 6:5 bojovala obě družstva o každý bod, EGE se podařil brejk na 11:5, hosté snížili na 12:10, domácí však kontrovali (15:10) a tento náskok již udrželi především díky výbornému útoku Petra.
Ve čtvrtém setu začali výborně hosté (0:4), při servisu Plavce ale prohrávali 5:4, výborně hrající domácí vedli do stavu 12:9, hosté však obrátili při servisu bývalých extraligových hráčů Dudy na 12:15 a Zvolánka na 13:18 a bylo rozhodnuto.

Sestava EGE: Fučík, Vodička, Hřava, Sova, Petr, Plavec, libero Švejcar – Procházka, Suchan, Kozák, Dvořák.

EGE zahrálo o poznání lépe než v Havířově, ale problém zůstal stejný: nepřesný příjem, chabý útok a neúčinný blok. Navíc se muselo obejít bez zraněného J.Pitnera. Havířov zaslouženě vyhrál celou sérii 3:0 a postupuje do finále s Benátkami.

VK EGE bude hrát zápas o třetí místo v pátek 21.března v Dobřichovicích.