VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Golf na třech hřištích, od ledna 72 jamek

Hluboká nad Vltavou - „V loňském roce jsme zaznamenali výrazný nárůst počtu hráčů,“ pochvaluje si manažer Golfového klubu Hluboká nad Vltavou Antonín Loužek.

25.2.2009
SDÍLEJ:

„Těšíme se na jaro,“ říká manažer Golfového klubu Hluboká nad Vltavou Antonín Loužek Foto: Deník/ Kamil Jáša

Manažer Golfového klubu Hluboká nad Vltavou Antonín Loužek zhodnotil v rozhovoru pro Deník uplynulý rok. Během sezony bylo odehráno na atraktivním hřišti v pohádkové atmosféře pod zámkem sto třicet turnajů.

Jaký byl rok 2008 pro GK Hluboká?
Z pohledu rozvoje golfu byl velmi příznivý. Pocítili jsme největší nárůst členské základny za celou historii klubu. Během roku přibylo okolo dvou set členů.

Vedete si přesnou statistiku? Jak se měnila členská základna o rok dřív?
V předchozím roce přibylo do našeho klubu sto osmdesát nových členů.

Když společně nahlédneme do termínového kalendáře pro rok 2008, v roli organizátorů jste se nenudili…
…odehráli jsme na našem hřišti sto třicet turnajů. Komerčních i klubových. Novinkou bylo spuštění projektu Golf bez hranic. Členové našeho klubu mohli v rámci klasického ročního poplatku hrát bezplatně v rakouské Weitře. A přibyla možnost hrát v golfovém klubu Böhmerwald u Lipna.

Se sportovní stránkou budete při rekapitulaci roku 2008 spokojen?
Jednoznačně jsou naším největším úspěchem výsledky mládeže. Tím, že nám byl před dvěma lety přidělen statut Tréninkového centra mládeže, můžeme s talentovanými golfisty pracovat intenzivně. Do juniorského golfu jsme zapojili i kondiční tréninky, hráči se mohou rozvíjet všestranně.

Juniorský golf vede Ladislav Ťupa, který má bohaté zkušenosti i na poli profesionálního golfu?
Přesně tak. Jedním z plodů této činnosti je, že Štěpán Daněk byl vyhodnocen na Večeru českého golfu Talentem roku v celé České republice!

Tento úspěch už si hlubocký klub připisuje podruhé, oceněním se může pochlubit i Dominika Šiplová?
Ano, ta podobné ocenění převzala za rok 2007.

Nepřiblížila se doba, kdy se budou golfisté objevovat na předních místech v anketách, které si všímají úspěchů českých sportovců?
Doufám , že tomu tak bude.

Třeba se některý z vašich členů prosadí v anketě o nejlepšího sportovce Jihočeského kraje, jedním z organizátorů ankety je právě Deník…
…věřím, že generace současných juniorských golfistů se právě do zmiňované ankety brzy prosadí. Mají šanci se o místa v podobných anketách ucházet. Jak je vidět, z Hluboké klidně může vzejít velký talent, který zastíní hráče z ostatních klubů, které třeba mají stoletou tradici. Prestižní ocenění Talent roku bereme jako první vlaštovku.

S jakým počtem hráčů budete hrát golf v roce 2009?
V úvodu roku je u nás šest set členů. Přitom kapacita je ještě minimálně dvojnásobná. Tím, že hráči mohou využívat tři hřiště, se základna dostatečně rozmělní.

Moderním sportem mezi mládeží je třeba florbal, je zájem i o golf?
Sedmdesát procent našich členů je do osmnácti let. To je dobré číslo, se kterým jsme spokojeni. V porovnání s jinými kluby v podobné lokalitě je toto procentuální vyjádření dvojnásobné. Snažíme se věnovat všem bez ohledu na věk. Z mladých hráčů máme radost, stejně se ale věnujeme i těm, kteří už do juniorského věku nepatří. To je velká výhoda golfu, který je pro široké spektrum veřejnosti. Navíc u nás za tři tisíce devět set korun ročně, to jsou podle mne symbolické peníze.

Zmínil jste se o tom, že golf se nehraje jen v juniorském nebo produktivním věku, věnujete se i seniorům?
Samozřejmě. Jsme rádi, že k nám senioři nacházejí cestu. Domnívám se, že to souvisí i s cenovou politikou, která má vliv na rozvoj členské základny. Máme svůj seniorský tým, hodláme se účastnit nejenom regionálních, ale dokonce i celorepublikových soutěží v této kategorii.

Golfové hřiště leží v těchto dnech pod sněhem, využívali jste období, kdy tomu tak nebylo?
Golfisté u nás měli možnost hrát téměř do listopadu. V zimním období na našem hřišti proběhly další redesignové změny.

Jaké konkrétně?
Přibylo mnoho bunkerů, vodních překážek a mokřadů. Na golfisty u nás čeká v nové sezoně opět významně vylepšené prostředí.

Už se těšíte na jaro?
Zahájili jsme všechny přípravy. V polovině března bychom rádi hřiště zprovoznili. Driving range je ale otevřen už od sedmadvacátého ledna.

Můžeme nahlédnout do kalendáře turnajů pro rok 2009?
Opět jich připravujeme celou řadu. Budou se hrát komerční, klubové i otevřené turnaje pro členy jiných klubů. Chystáme pravidelné turnajové středy, zajištěny budou velmi atraktivní ceny a v pátek se bude hrát o mobilní telefon. Připravíme mistrovství klubu, které bude třídenní. Specialitou je, že každý den se bude hrát na „našem“ jiném hřišti. Zhruba nás v roce 2009 čeká znovu okolo sto dvaceti turnajů.

Společně jsme bilancovali rok 2008, jaké je vaše osobní přání pro všechny hráče golfu pro rok 2009?
Ať si každý golfista najde ve hře, co si sám přeje. Ať už hraje s ambicemi nebo bez nich, třeba jen pro relaxaci. Ať hráčům sport přináší, co od něj sami čekají. Aby se jim maximálně povedlo využít možností našich a partnerských hřišť.

Na fotbalových trávnících, v hokejových arénách a v zákulisí dalších nejen kolektivních sportů se velmi intenzivně hovoří o světové krizi. Dotkne se golfu? Nebudete donuceni zužovat aktivity?
Samozřejmě, že i peníze z reklam a marketingové aktivity vytvářejí poměrně významnou část příjmů v golfu. To platí obecně. Lhal bych, kdybych řekl, že nepociťujeme a nevnímáme redukci těchto prostředků. Ale v této oblasti musím poděkovat všem partnerům, kteří s námi velmi úzce spolupracují. Vědí, že golf není sport, kde se peníze utrácejí, že se využívají pro zkvalitnění prostředí, velká část jich jde směrem k Junior golfu.

Rozvoj golfu bude podle vás probíhat na Hluboké i v této době?
I v době krize se snažíme možnosti pro hráče neustále rozšiřovat. Hluboká 2009 bude prakticky znamenat pro golfisty v rámci klasického ročního poplatku vstup na tři hřiště, to je dohromady dvaasedmdesát jamek, a k tomu pětačtyřicet partnerských hřišť, na která budou mít zajištěn vstup s velmi výraznou slevou.

Českou republiku v těchto dnech zasypal sníh, netrápí vás jeho obrovské přívaly?
Vůbec ne. Naopak. Alespoň bude víc vláhy. Prospěje to trávě, která se pořádně zazelená. Sněhu se v únoru u nás v žádném případě nebojíme.

Autor: Kamil Jáša

25.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Divizní Jankov chce přivést posily z Ghany!

To divizní Jankov nečekal, kádr opouští po sezoně pět hráčů

Nový ředitel Biologického centra Akademie věd ČR.

V čele Biologického centra AV ČR stane Libor Grubhoffer

Čtvrteční bouřku přežilo v Dubném jediné čápátko

Dubné – Nevídanou smůlu má letos pár čápů, kteří hnízdí na střeše kostela v Dubném. Kvůli nepřízni počasí už přišli celkem o šest čerstvě vylíhnutých mláďat.

OBRAZEM: Studenti lovili divokou zvěř, učili se rozdělávat oheň

České Budějovice - Zpátky do pravěku se v pondělí vrátili na Česko-anglického gymnáziu v Českých Budějovicích. Pod vedením odborníků z Jihočeského muzea a muzea v Českém Krumlově se tu vypravili do paleolitu, neolitu nebo třeba doby bronzové a železné. Vyzkoušet si tak studenti mohli nejen výrobu mincí nebo třeba střelbu z luku, ale také mletí mouky a následnou výrobu placiček i tkaní a barvení látek.

O propouštěné slévače má zájem strojírenský soused

České Budějovice - Zhruba dvě třetiny zaměstnanců, opouštějících českobudějovickou slévárnu, by mohl zaměstnat strojírenský soused, společnost Kern-Liebers CR. Slévárnu má kvůli nedostatku zakázek opustit 67 z 91 zaměstnanců. Asi čtyříctku by jich mohla přijmout firma, která sídlí hned v sousedství a zabývá se například výrobou lisovaných dílů a jejich dalším opracováním nebo výrobou pružin.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies