Odehraný počet kol 50
Pod par nebo v paru: 11x
Průměr ran na kolo: 75,26

Šestnáctiletá jihočeská golfistka Gabriela Roberta Vítů má za sebou další sezonu.

„Zaměřili jsme se na turnaje dospělých,“ rekapituluje. Nastoupila ale i na MČR kadetek na Kunětické Hoře. Loučení s „dětský“ golfem vyhrála výkonem 72,75 a 75 (+6).

V dospělých se Gabriele podařilo získat bronz na dvou turnajích České amatérské tour (RB CGAT) v Kácově (72,77, 76 – tj. +9) a na Kaskádě (75,75, 72 – +6). Jihočeška startovala na jedenácti turnajích v zahraničí. Třikrát se radovala z celkového vítězství v turnaji.

„Všechna vítězství jsem přivezla ze Slovenska.“ V srpnu vyhrála mezinárodní mistrovství juniorek U21 ( do 16 let i v absolutním pořadí do 21). „V Hrubé Borše se mi mimořádně daří,“ říká o hřišti, kde je držitelkou ženského rekordu. „Vytvořila jsem ho loni a letos jsem si tam vytvořila další osobní rekord.“ Uhrála nejnižší turnajové skóre 14 (68, 67, 67).

V září a říjnu startovala na dvou turnajích SKGA KPMG Tour (Slovenská amatérská tour). Ještě před tím se podařilo uhrát třetí místo na hřišti Black Storck ve Velké Lomnici. Oba turnaje vyhrála.

Nejprve se jí dařilo na větrném hřišti ve Skalici (72, 71 a 72 – tj. -1). Pak na Penati Heritage u Senice (76,74 a73 – +6). „Tam to sice byla tečka za sezonou 2017, ale je velmi důležitá pro příští golfovou sezonu.“ Proč?

„Protože slovenská golfová asociace na stejném hřišti uspořádá v roce 2018 mistrovství Evropy žen jednotlivců, které by mělo být v příštím roce vrcholem celé mojí sezony.“

Gabriela Roberta Vítů dostala od České golfové federace 2 karty na turnaj profesionálek. „Měla jsem příležitost porovnat si síly s profesionálkami série Letaccess.“ Na prvním turnaji ve švýcarském Gamsu se ještě postup do finálového kola nepodařil. Po kolech 73 a 75 (+4) skončila o ránu za hranicí cutu.

Turnaj této série se konal i na hřišti Casa Serena u Kutné Hory. „Tam už se postup do finálového kola povedl: 73, 75, +4.“

Po dvou kolech byla Jihočeška na 37.místě. „Šanci na lepší umístění zmařil požár klubovny, kvůli kterému bylo finálové kolo zrušeno.“

Ve extralize se v soutěžích družstev v barvách Royal Golf clubu Mariánské Lázně nepodařilo obhájit loňské prvenství, tým skončil na třetím místě.

Aktuálně je Vítů v českém amatérském žebříčku žen šestá. „Čeká mě příprava na příští sezonu, trénovat budu s reprezentací, jsem zařazena do přípravného období.“

Vyrazí také na náročné kondiční soustředění. Absolvuje herní kempy.

„Doma spolupracuji s osvědčenými odborníky,“ připomíná tréninky s atletem Jiřím Coufem, které jsou zaměřeny na koordinaci a sílu a tréninkové jednotky s triatlonistkou Petrou Krejčovou. „S ní pracujeme zejména na vytrvalosti.“

V zimě se zaměří na vylepšení techniky golfového švihu zejména v indooru, případně i venku. „Doufám, že zima bude mírná.“