VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jihočech Jiří Popelka kandiduje na post předsedy Českého volejbalového svazu!

České Budějovice - Předseda Jihočeského volejbalového svazu Jiří Popelka, který pracuje pro Český volejbalový svaz ve funkci koordinátora seniorských reprezentací, byl dnes nominován JHC KVS na kandidáta na post předsedy Českého volejbalového svazu pro období 2017 až 2021. "Tuto hozenou rukavici jsem se rozhodl zdvihnout," říká exkluzivně pro Deník.

5.5.2017
SDÍLEJ:

Jiří Popelka kandiduje na post předsedy ČVSFoto: Foto: Blanka Popelková

Důvod podání své kandidatury na post předsedy ČVS, jenž bude volen 13. května 2017 v Praze, vyjádřil Jiří Popelka (bývalý reprezentant ČR a velká opora týmu Jihostroje ČB) slovy: „Vnímám aktuální situaci z pozice předsedy Jihočeského volejbalového svazu a cítím, že náš volejbal potřebuje novou budoucnost. Sledoval jsem poctivě všechny kandidáty, jejich programy, cíle, vize a byl jsem s nimi v neustálém kontaktu. Situace se v poslední době vyvinula natolik, že jsem se rozhodl reagovat na podnět kraje. Rozhodl jsem se kandidovat, protože mám jasnou představu o směru a koncepci českého volejbalu. Tedy vše, co u současného kandidáta postrádám. Mám jasnou vizi, jak celému českému volejbalu pomoci a sjednotit ho," říká Jiří Popelka.

Český volejbal potřebuje změnu. „Můj program vychází z faktů a základních principů existence Českého volejbalového svazu. Došel jsem k závěru, že Český volejbalový svaz neplní účel daný stanovami. Svaz je jediným garantem rozvoje a řízení volejbalu a beachvolejbalu na území České republiky, a dle mého názoru nenaplňuje strategické cíle z koncepce Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy 2016-2025. Chtěl bych změnit stávající filozofii Českého volejbalového svazu na novou koncepci, která bude přístupná celému volejbalovému hnutí," odhalil smělé kroky Popelka. "Přináším konkrétní plán na pomoc volejbalu, který nastavuje jasná pravidla pro všechny kraje a kluby. To je jeden z hlavních důvodů, proč kandiduji na post předsedy Českého volejbalového svazu. Volejbal je celý můj život a jeho budoucnost mi proto není lhostejná," uzavírá Popelka.

O Jiřím PopelkoviS profesionálním volejbalem začínal v Českých Budějovicích, kde strávil čtyři roky. Poté hrál v Belgii, Francii, Německu, Itálii, Polsku, Rusku, Kataru, Spojených arabských emirátech, Turecku a Argentině. Je mistrem Česka, Belgie a vítězem francouzského a belgického poháru.

V reprezentaci byl oporou národního týmu na třech světových šampionátech (MS v Argentině 2002, MS v Japonsku 2006 a MS v Itálii 2010) a čtyřech mistrovství Evropy (ME Rakousko 1999, Německo 2003, Turecko 2007 a poslední ME v Karlových Varech 2011). Žije v Českých Budějovicích (39 let). Je ženatý, má ženu Blanku a desetiletého syna Jasmina.

Autor: Kamil Jáša

5.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jednotka SDH Netolice od 2:10 hodin odklízela polomy spojené s bouřkou, která přešla přes okolí. Obě cisterny se vrátily v 6 hodin na základnu.
12

Turisté mají po bouřce omezený pohyb po Šumavě

Purkarec zaplavili voraři. Spolek "Vltavan" oslavil 115. výročí své existence. Letos se rozhodli k výročí nestavět vor, ale zrekonstruovat kapličku svatého Jana Nepomuka, patrona všech plavců.
21

OBRAZEM: 115. výročí spolku "Vltavan"

OBRAZEM: Staročeské dožínky v Boršově

Boršov nad Vltavou - Baráčníci z Boršova letos pozvali na dožínky 16 povozů s koňmi. Ty se sem sjeli z celých jižních Čech a vyšperkovali tak tradiční vesnickou slavnost.

OBRAZEM: Mladošovice slaví 650 let i štěstí při bouřce

Mladošovice - Mladošovice slaví velké výročí, na které se sjíždí místní rodáci.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení