První set rozehráli oba soupeři v očekávaných sestavách. Loňští finalisté potvrzovali výkonem příslušnost k absolutní špičce. Tvrdé servisy dokázali přijímající hráči zpracovat a nahrávači vybízeli útočníky k tvrdým atakům. Ve druhé polovině setu si hosté vypracovali tříbodový náskok, domácím nepomohlo ani vystřídání nahrávačů (za Sládečka naskočil Dvořák).

Druhý set nabídl divákům naprosto stejný scénář. Kladenský blokař Sobotka skvěle na středu sítě spolupracoval s nahrávačem Skladaným a Jihočechům nepomohlo ani nasazení kapitána Pochopa, který v sestavě nahradil Macha. Zdálo se, že set je pro domácí v nenávratnu, ale za stavu 22:24 úřadoval Motys na podání a Sukuba zablokoval Sobotku – 24:24. I tak se ale Kladno dočkalo výhry – 24:26.

Důležitý moment, a pro Budějovice hned dvakrát, přišel ve třetím setu za stavu 10:9. Sládečka, jemuž se nedařilo, nahradil Dvořák a zraněného Motyse vystřídal Fila, který tak naskočil pro něj na netradiční post diagonálního hráče. Změny v sestavě, i ta vynucená, Jihočechům prospěly, ti se propracovali k prvnímu setbolu – 24:23. Ani třetí v řadě domácí neproměnili, naopak Kladenští první mečbol ano – 25:27.

Trenéři po utkání

Petr Brom (Jihostroj Č. Budějovice): „Byly dva důležité momenty. Kvalitní servis Kladna, s tím jsme se nedokázali poprat, na to navazovaly další činnosti, my nedokázali složit těžké míče. Kladno dobře bránilo, my měli potíže s přihrávkou. Druhá věc? Když jsme míč narazili, vymysleli jsme ptákovinu, plus zodpovědnost v důležitých chvílích.

Jindřich Licek (Kladno): „Čekal jsem náročnější průběh. Domácí nejsou úplně v pohodě. My zahráli po delší době kvalitní volejbal, udělali jsme málo chyb, soupeře jsme nedostali do hry. Domácí udělali podstatně víc nevynucených chyb.“

Fakta utkání

12. kolo extraligy volejbalistů: Jihostroj České Budějovice – Kladno 0:3 (-20, -24, -25), rozhodčí: Krsek, Švejda, diváků 650. Č. Budějovice: Sládeček, Motys, Čajan, Fila, Sukuba, Mach, libero Habada. Trenér Brom. (Dvořák, Michálek, Pochop). Kladno: Skladaný, Svoboda, Sobotka, Fokt, Böhm, Linz - libero Minařík (Diviš). Trenér Licek.

Extraliga kadetek

VK Madeta ČB – Hlincovka 3:0 a 3:1. V jihočeském derby výborně hrály domácí Chocholová, Dušilová a Šebková. „Musím hráčky pochválit, bojovaly, dařilo se jim v útoku i v obraně. Vyhráli jsme zaslouženě,“ uvedl nadšený trenér vítězek Josef Lundák.