Hosté nastoupili do zápasu bez zraněného blokaře Ondroviče, na post univerzála vyslal trenér Dvořák zkušenějšího Křesťana. Domácímu týmu nenahrával zkušený Ondřej Boula. První set zvládli Jihočeši skvěle a odrazili se od něj do dalšího pokračování.

Náskok si vytvořily České Budějovice i ve druhém setu. Do hry se dostal Australan Max Staples.

Také druhý set Jihostroj vyhrál s přehledem. Zapojili se Polák s Kupilíkem, navíc australský „klokan“ Staples potvrdil své skokanské předpoklady a blokem nepustil Brno vůbec do hry.

Čtvrtfinále Českého poháru, 1. zápas:
Brno – Jihostroj 0:3 (-15, -15, -12). Odveta se hraje až ve druhé polovině ledna.

Jihostroj ČB: de Amo, Křesťan, Mach, Todua, Michálek, Kraffer – libero Kryštof. Trenéři Dvořák a Skolka (Polák, Staples, Kupilík, Polák).