Jihostroj ostudně prohrál s posledním Brnem

České Budějovice - Volejbalisté po nepřesvědčivém výkonu utrpěli třetí domácí porážku v řadě.

29.1.2011 1

Českobudějovický Jihostroj prohrál doma s posledním Brnem. Blokař Radek Mach se smečařem Miroslavem Čajanem (zleva) při obraně nad sítí. Foto: František Panec

Ve 23. kole volejbalové Uniqa extraligy porazili překvapivě poslední Brňané lídra soutěže Jihostroj České Budějovice v jeho domácím prostředí 3:2.

Pro obhájce bronzu je to již třetí domácí porážka v řadě, to jihočeský fanoušek nepamatuje několik let.

Začátek zápasu přitom domácímu celku vyšel dobře. Brňany smetl stejně jako v posledním utkání pod Černou věží a vyhrál rozdílem třídy. Na nahrávce dostal příležitost místo Sládečka Dvořák a nevedl si špatně. I ve druhém dějství vedli od začátku Jihočeši, v polovině setu ale začali zlobit o poznání živější hosté a až do koncovky vedli (12:9, 13:14, 19:21, 23:24). Mečbol hostů mohl ještě odvrátit blokař Radek Mach, příjem letící přes síť ale nedokázal vrátit s potřebnou razancí zpět na brněnskou polovinu a míč skončil na straně Jihostroje.

I ve třetím setu pokračovali hosté v dobrém výkonu, s příchodem Sládečka ale Budějovičtí otočili (6:8, 12:9, 16:12) a set v poklidu dohráli. Ve čtvrtém setu se jim stejný kousek nepovedl, stáhnout náskok Brna dokázali až v závěru (8:11, 15:20, 22:24, 24:24). Třetí setbol odvrátit nedokázali.

Ve stejném tempu pokračoval i pátý rozhodující set, ve kterém vedli Jihomoravené vždy o dva a více bodů. „Když jsme odsud odjížděli před měsícem, nevěřili jsme, že tu ještě uspějeme. Budějovice nás seřezaly, že jsme si říkali, jestli do ligy vůbec patříme. Dnes jsme ukázali, že patříme. I když domácí nepředvedli příliš dobrý výkon, je vidět, že něco umíme,“ sdělil po utkání spokojený trenér Brna Martin Hroch.

Jeho protějšek, asistent trenéra Petra Broma, Stanislav Pochop rozdíl především v bojovnosti. „Nepředvedli jsme výkon, na který jsme zvyklí. Ani diváci. Udělali jsme velké množství individuálních chyb. To nás sráželo, když jsme dotahovali Brno. Hosté byli dnes živější, nakonec to vypadalo, že mělo větší vůli po vítězství.“

Jihostroj České Budějovice - Brno 2:3 (15,-23,17,-24,-11)
Čas: 113 minut, rozhodčí: Fink, Kvarda, 750 diváků.
Č. Budějovice: Dvořák, Motys, Mach, Smrčka, Čajan, Torcello, libero Juračka – Michálek, Pochop, Sládeček.
Brno: Ulč, Felgr, Leikep, Mlčuch, Fořt, Kuliha, libero Handlíř – Baar, Muroň, Písařík, Šášek.

Autor: Luděk Švejcar

29.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Purkarec zaplavili voraři. Spolek "Vltavan" oslavil 115. výročí své existence. Letos se rozhodli k výročí nestavět vor, ale zrekonstruovat kapličku svatého Jana Nepomuka, patrona všech plavců.
21

OBRAZEM: 115. výročí spolku "Vltavan"

Baráčníci z Boršova letos pozvali na dožínky 16 povozů s koňmi. Ty se sem sjeli z celých jižních Čech a vyšperkovali tak tradiční vesnickou slavnost.
30

OBRAZEM: Staročeské dožínky v Boršově

OBRAZEM: Mladošovice slaví 650 let i štěstí při bouřce

Mladošovice - Mladošovice slaví velké výročí, na které se sjíždí místní rodáci.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.