Šestý zápas semifinále extraligy volejbalistů mezi Č. Budějovicemi a Vavexem Příbram skončil výhrou hostů z jihu Čech, která znamená postup Jihostroje do finále. Boj o titul začne pod Černou věží už v pondělí (18).

Jihočeši výborně začali, vytvořili si náskok, který udrželi až do koncovky prvního setu. Bouřící publikum hnalo Příbram do útoku, ale pozadu nezůstávali ani fanoušci, kteří dorazili z Č. Budějovic. Ti pomohli Jihostroji vyhrát první set o čtyři body. Bromův tým, v čele s nahrávačem Sládečkem, působil klidnějším dojmem než Příbramští. I proto hosté zvládli koncovku druhého a třetí set. Celkově Jihostroj vyhrál 3:0 na sety, 4:2 na zápasy a jihočeská metropole se už může těšit na pondělní start finále!

Petr Brom (trenér Jihostroje ČB): „Chtěli jsme držet soupeře pod sebou, to se nám dařilo. Když dostanete Příbram pod tlak, kupí chyby. To jsem hráčům říkal, to se také potvrdilo. Těšíme se na finálovou sérii, moc děkuju fanouškům i hráčům. Začíná se v pondělí, jdeme proti s Ostravě s cílem uhrát titul.“

Jan Svoboda (trenér Příbrami): „Budějovice byly lepší v útoku. Procentuální úspěšnost soupeře v této činnosti byla vyšší. Naše bojovnost už nestačila.“

Vavex Příbram - Jihostroj ČB 0:3 (-21, -23, -18 ), čas 87 minut, diváků 1000 (vyprodáno).
Rozhodčí Hudík, Labašta. Sestavy: Jihostroj: Sládeček, Motys, Sukuba, Mach, Fila, Torcello – libero Juračka střídali (Michálek, Smrčka)
Trenér Petr Brom.
Příbram: Pekárek, Kriško, Zach, Prajzler, Čížek, Havrlík - libero Bence (Málek, Křesťan, Kotek, Rosenbaum). Trenér Svoboda. Konečný stav série 2:4.