Jihostroj potrápil Rusy jen ve dvou setech

České Budějovice – Volejbalisté Českých Budějovic včera hostili vprvním utkání Ligy mistrů Dynamo Moskva

1.12.2009 1

Jihostroj prohrál s Dynamem Moskva 1:3. Na snímku přihrávají smečaři Miroslav Čajan a Tomáš Fila (zleva).Foto: Deník/Jaroslav Sýbek

A kdo do stánku Jihostroje přišel, nelitoval. Čeští šampioni sehráli s ruskými bohatýry už v prvním setu dramatickou a pohlednou bitvu.

Od prvních výměn byli svěřenci trenéra Petra Broma ve vedení (8:5, 15:11) díky parádní obraně, bezchybnému příjmu a spolehlivému útoku.
Domácí nevyužili čtyři setboly, dostalo se Dynamo ke svému prvnímu.

Bylo to jejich první a krátké vedení v setu. Následně měli i druhý, ještě jednou si oba týmy prohodily role, ale ani poté hosté nevyužili svůj třetí setbol (30:31). Tím to nekončilo. Jihostroj, vzápětí Moskva, znovu Jihostroj (34:33) a posedmé Jihostroj.

A hala se rozbouřila, Budějovičtí vedou 1:0.

Druhý set už přinesl zcela jiný obrázek. Po úvodních vyrovnaných výměnách (5:5) se ruská mašina rozjela a nebyla k zastavení. Jeden blok, druhý, pak eso a náskok narůstal (7:9, 10:19). V útoku se prosazoval jen univerzál Motys, smečaři Fila s Čajanem mu moc nepomáhali.

Ve třetím setu pokračovala exhibice Dynama, Jihočeši si nedokázali přihrát ani ubránit, trenér Petr Brom odevzdanou sedmičku hráčů neprobudil ze snu ani několika střídáními. Náskok narůstal až hrozivě rychle, České Budějovice neměli kromě svého univerzála žádnou odpověď.

Už to ve čtvrtém setu vypadalo, že by se domácí hráči mohli znovu zvednout, když se drželi ve skóre na dostřel (8:8, 17:19). V koncovce pozlobili (22:23, 23:24), vítězství si ale lépe hrající tým pohlídal.

„Každý bod je dobrý, s výkonem jsem celkově spokojen. Ale druhý a třetí set se nám nevydařil, padla nám přihrávka i útok, bohužel nepodáváme stabilní výkony,“ sdělil trenér Brom.

Jihostroj České Budějovice – Dynamo Moskva 1:3 (24, -14, -9, -23)

Č. Budějovice: Sládeček, Motys, Mach, Sukuba, Čajan, Fila, libero Habada - Pochop, Michálek, Dvořák . Trenér Petr Brom.
Moskva: Grankin, Poltavskij, Volkov, Šerbinin, Berežko, Markin, libero Salparov - Yakovlev, Samoylenko. Trenér Jurij Šerednic.
Rozhodčí: Viktor Kozlovskij (UKR), Bayram Dykmentepe (TUR), čas: 107 minut , 1300 diváků.

Autor: Luděk Švejcar

1.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Přemysl Otakar II.

Slavnosti se zúčastní i Přemysl Otakar II.

Českokrumlovské zámecké medvědárium prodělává úpravy.
8

Medvědář chystá v životě zámeckých medvědů velikou změnu

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

OBRAZEM: Missky v Táboře běhají kolem Jordánu

Tábor – Deset finalistek charitativní soutěže krásy Miss Face Taťany Makarenko se v táborském hotelu Palcát připravuje na svůj galavečer, v němž se 30. září rozhodne, které čtyři dívky si odnesou korunku krásy.

Povodně 2002: O víkendu uklízeli dobrovolníci z celé země

Jižní Čechy – Druhá povodňová vlna byla hodně krutá. Odehrávaly se velké tragédie, lidé museli opustit své domovy, přicházelio majetek, o jistoty…