Jihostroj slavil s fanoušky, radost kazí zranění Američana Hackwortha,

České Budějovice - V semifinále vyhrál Jihostroj doma hladce, ale přišel o zraněného univerzála. Série, ve které Jihočeši vedou 2:1, pokračuje v pondělí.

2.4.2017 AKTUALIZOVÁNO 2.4.2017

Jihostroj České BudějoviceFoto: Foto: Deník/ Radka Doležalová

Třetí zápas série odstartovaly očekávané sestavy. Hosté opět s Hudečkem ne na smeči, ale za zraněného Kriška na postu univerzála. Začátek zápasu vzal do svých rukou blokař Vladimír Sobotka, zastavil dva soupeřovy útoky a domácí šli do vedení. Na vítězné vlně pokračovali servírující Habr a Michálek, přidal se i solidním podáním Kraffer: 18:13. Set zakončil esem Vladimír Sobotka.
Ve druhém setu Karlovarsko těžilo ze zkušeností Ondřeje Hudečka. Jeho levačka, když přímo neřádila, tak se nedopouštěla chyby a stačilo to na vedení: 7:10. Jihostroj se pro play off skvěle semknul. Poslední výměnu zařizovali domácí blokem, zastavili Hudečka: 25:23.
Smůla se letos Jihostroje drží nevídaně. Za stavu 2:2 si poranil kotník Američan Hackworth a za něj musel do sestavy sedmnáctiletý Šotola. Západočeši vycítili šanci (7:10), jenomže Šotola má odvahy plnou hrst: 13:11. Závěr zvládli Jihočeši brilantně.
Jihostroj ČB – Karlovarsko 3:0 (19, 23, 22), čas: 81 minut, rozhodčí Činátl, Fink, diváků 1580.
Jihostroj ČB: Habr, Hackworth, Mach, Sobotka, Michálek, Kraffer – libero Kryštof (Červinka, Šotola).