Jihostroj České Budějovice vyhrál první čtvrtfinálový zápas extraligy volejbalistů nad  Brnem po naprosto soustředěném a téměř bezchybném výkonu tři nula na sety, v sérii vede 1:0, ve čtvrtek se v českobudějovické Sportovní hale hraje od 18.00 odveta.
Úvodní výměna předznamenala další dění. Smečař Jihostroje Fila báječně skočil po míči v poli a prakticky připravil pro svůj tým vedení. Favorit vyhrál první čtvrtfinálový souboj stylem start – cíl. Při Rojasově podání se stav prvního setu vyšplhal až na 8:2. V euforii tvrdě zaútočil i nahrávač Č. Budějovic Petr Zapletal, Brněnští, kteří do hry neposílali libero,  nenašli na soustředěného protivníka recept. Dvěma přímými body ze servisu ukončil první set Fila – 25:15.
Po obrátce úřadoval na bloku kapitán Budějovic Sukuba. V jedné výměně nepustil přes síť dokonce tři útoky za sebou. Nahrávač Brna se snažil využívat útočnou potenci Katony, ale právě na něj se obrana Jihostroje dobře soustředila.
I ve třetím setu se Jihočeši brzy dostali do vedení, potěšili věrné fanoušky (500), kteří při prvním utkání play off vytvořili příjemnou atmosféru. Ve čtvrtek se od 18.00 hraje odveta.

Jan Svoboda (Jihostroj ČB): „Brno jsme přehráli ve všech činnostech, byli jsme lepší, udělali jsme méně chyb, nicméně oceňuju výkon Brna, mám rád odvážné tahy, které trenér soupeře předvedl v utkání. Náš tlak byl ze servisu, dostali jsme ven soupeřovy útočníky.“

Miroslav Malán (Brno): „Domácí nás zatlačili servisem, nenechali se překvapit. Těžko se zopakuje zápas, který jsme předvedli v Liberci. Náš servis byl horší, domácí hráli, co chtěli, neměli jsme na ně. Naše libero, které je po nemoci, braly křeče, proto jsme hráli na dva přihrávající blokaře.“

Jihostroj Č. Budějovice – Brno 3:0 (15, 18, 12), rozhodčí Krtička, Renčín, čas 63 minut diváků 574. Jihostroj ČB: Zapletal, Novotný, Rojas, Fila, Mach, Sukuba – libero Juračka (střídal Habr, Michálek). Trenéři Svoboda a Pochop.     Volejbal Brno: Fučík, Katona, Muroň, Smrčina, Zajíček, Balík – libero Musil (Kuliha, Mlčoch). Trenér Malán. Stav série 1:0.