VYBERTE SI REGION

Jihostroj začal semifinále na Kladně porážkou

Kladno - První utkání semifinále s Kladnem prohráli českobudějovičtí volejbalisté 1:3.

2.4.2010

Včera byla rozehrána semifinálová série extraligy volejbalistů. Jihostroj nastoupil v KladněFoto: Deník/Kamil Jáša

Úvodní set odstartovaly očekávané sestavy. Hosté zahájili semifinálovou sérii skvěle. Michal Sládeček přesně nahrával, jeho kolegové v budějovickém dresu čapali obětavě v poli.

Výsledkem byl stav 17:25. Domácí publikum bylo zaskočené, ale ti fanoušci, kteří dorazili v klubových barvách Jihostroje, v kladenské hale řádili.

Druhé semifinálové dějství se do prvního technického time outu odehrávalo v opačném gardu – 8:4. Na ruce Jihočechů se vloudily drobné nepřesnosti, ty domácí v čele s univerzálem Svobodou dokázali trestat. Srdce jihočeských bojovníků podporovaná báječnými bubeníky znovu ožila v polovině setu.

Hosté se přiblížili svému soupeři na rozdíl jediného bodu – 10:11. V koncovce zase Kladno odskočilo (21:19), závěr patřil v dramatických výměnách dvěma zkaženým servisům. Bohužel, to Motysovo znamenalo konec setu – 25:23 a vyrovnání na 1:1 na sety.

Semifinále se dál hrálo podle středočeských not. Ve třetím dějtsví domácí byli lepší, zaslouženě si vypracovali náskok, který s přehledem udrželi – 25:17.
Ve čtvrtém pokračování přišel do budějovické sestavy zkušený Pochop.

Znovu šlo do vedení Kladno – 13:10, náskok narůstal, set skončil stavem 25:15. V sérii vede Kladno 1:0, dnes se hraje odveta.

HLASY PO UTKÁNÍ:
Jindřich Licek (Kladno): „V úvodu se projevila herní pauza. Pak už naskočily automaty, které umíme, soupeře jsme k ničemu nepustili.“
Petr Brom (Jihostroj ČB): „První dva sety jsme dokázali útočit i bránit. Pak už se nám to nedařilo. Stav 1:0 vůbec nic neznamená, zítra do toho jdeme znovu.“

Kladno – Jihostroj ČB 3:1 (-17, 23, 17, 15)

Sestavy:
Jihostroj ČB
: Sládeček, Motys, Mach, Sukuba, Čajan, Fila – libero Habada (Michálek, Pochop, Dvořák). Trenér Petr Brom.
Kladno: Böhm, Linz, Skladaný, Svoboda, Fokt, Šrámek - libero Minařík (Diviš, Sobotka). Trenér Jindřich Licek.
Rozhodčí: Fink, Meruna. Diváků 580, 103 minut.

Muž v noci metal přemety u náměstí, strážníci mu domluvili

České Budějovice - Rušnou noční službu mají za sebou českobudějovičtí strážníci. V sobotu kolem jedné hodiny raaní například spatřili prostřednictvím městského kamerového systému muže, který v ulici Karla IV. poblíž hlavního náměstí metal přemety na silnici.

Do bílé stopy neláká jen Šumava

Jižní Čechy - Na běžky můžete nyní vyrazit do mnoha koutů jižních Čech. Podmínky jsou většinou ideální.