Zlatou medaili získal v závodě C4 junioři 500m Ondřej Trubač společně se svými kolegy ze Sezemic a Nymburka. V závodě jednotlivců skončil na trati 500m a 1km na třetím místě a spolu s Kislingerem (SEZ) na C2 získali stříbrnou medaili v závodě dlouhém 500m a na trati 1km skončili na třetím místě. Mistryní republiky se stala také Jitka Luňáčková na K4 žačky spolu s děvčaty ze Sparty a ze Sedlčan na trati 500m. “Na K2 pak skončila spolu s Brunovou na třetím místě,“ doplňují trenéři.

Juniorky Lenka Hanušová a Pavla Trčálková (LIB) získaly na trati 500m stříbrnou medaili a v závodě dlouhém 1km skončily třetí. Bronzovou medaili si z Račic přivezla i Hanušová se svými kolegyněmi v závodě na 1km. V závodě K2 dorostenky 500m a 1km dojela Eliška Dlouhá s Čadkovou (KVS) na třetím místě. „Eliška na čtyřkajaku získala s dívkami z KVS Praha a Kojetína stříbrnou medaili.“ Na stejné trati skončila Zuzana Šerá a Anna Bromová s kolegyněmi z Olomouce a Sparty Praha na třetím místě.

Junior Jan Luňáček získal spolu s Theodorem (KVS Praha) bronzovou medaili na C2 na trati 1km. V závodě C4 dlouhém 500m a 1km skončil spolu s parťáky z KVS Praha na druhém místě.

Olympijské naděje

Svými výsledky na MČR v Račicích si Zuzana Šerá a Jan Luňáček vyjeli start na závodech olympijských nadějí. „Ty se budou v letošním roce konat v Polsku ve druhé polovině září,“ říká předseda KK Jiskra Týna nad Vltavou Jaroslav Luňáček. Do Polska se talentovaní sportovci sjedou jedenadvacátého září.

V sobotu 25.8. se bude v Týně nad Vltavou konat nominační závod v kanoistickém maratonu na MS do Maďarska. O nominaci se bude pokoušet Lenka Hanušová na K2 s Pavlou Trčálkovou (LIB) a Jan Luňáček na C1.