Krásný večer Jihostroje. Skvělí diváci, spokojení hráči. První body v soutěži

České Budějovice - Volejbalisté Jihostroje prožili krásný večer. Dokázali otočit průběh prvního setu, vyhráli celkově 3:1 a do tabulky skupiny F si připsali první body. "K vítězství nás dotáhli skvělí diváci," vyprávěl za sebe a své spoluhráče libero Jihostroje Robert Hupka. Podle předsedy ČVS Zdeňka Haníka byl právě Hupka nejlepším hráčem celého zápasu.

21.1.2015 1

Jihostroj v Lize mistrů. Fila a Kuliha Foto: Deník/ Jan Škrle

Poslední domácí utkání Ligy mistrů ve volejbale v Českých Budějovicích sledovala opět téměř vyprodaná Sportovní hala. Jihostroj začal rozpačitě, postupně se ale domácí dostávali do tempa a bojovným výkonem svému soupeři odskočili až na 18:12. Hosté několika tvrdými útoky ještě koncovku setu zdramatizovali, ale pětadvacátý bod si jako první připsal Jihostroj.

Vynikající Jihočeši pokračovali ve skvělém výkonu. Pestrou hrou, zázračnými obrannými zákroky, a především bojovností vydřeli i druhý set, hostům z Rakouska nepomohlo ani střídání, poslední slovo v koncovce měl Tomáš Fila, netradičně na postu univerzála.

Velmi vyrovnaný třetí set získali pro sebe přesnější hosté. České Budějovice chybovaly a Insbruck toho dokázal využít.

Domácí hráči se nevzdávali, dřeli. Habr pomohl vynikajícím podáním, výborně zahrál celý tým a zaslouženě zvítězil. Jihostroj získal první tři body v letošní Lize mistrů.

Nejlepším hráčem hostů byl vyhlášen Olivier Venno a z týmu Jihostroje Tomáš Fila.

Hlasy po utkání:

Robert Hupka, libero Jihostroje České Budějovice: „Jsme šťastní, je to dobrý impuls i pro další zápasy, nejen v Lize mistrů."

Radek Mach, blokař Jihostroje České Budějovice: „Dneska rozhodl týmový výkon. V každém okamžiku to někdo táhl, byli jsme dnes silní jako celek."

Marek Beer, blokař Hypo Tirol Insbruck: „Nechytili jsme začátek, byli jsme málo agresivní. Věděli jsme, že Budějovice budou mít dobrý servis, ale tolik se nám nedařilo. Pak jsme se trochu zvedli, ale už to bylo těžké, domácí už byli rozjetí."

Jihostroj České Budějovice – Hypo Tirol Insbruck 3:1 (22, 23, -21, 23), čas: 112 minut, rozhodčí: Szabó Péter (Maďarsko), Lazarevic Ivan (Srbsko), diváků: 1439.

Jihostroj České Budějovice: Habr, Fila, Sobotka, Mach, Kuliha, Michálek, libero Hupka (Zapletal, Tibitanzl). Trenér Jan Svoboda.

Hypo Tirol Insbruck: Venno, Souza da Silva, Ropret, Hein, Koraimann, Juhkami, libero Provenzano (Soares Pessoa, Pedro Henrique, Beer, Tusch). Trenér Štefan Chrtianský.

Autor: Kamil Jáša