Martin Bidař ozdobil premiéru v juniorech osobním rekordem

České Budějovice – V Hradci Králové se jel další závod Českého poháru krasobruslařů. Nejlépe si z českobudějovické výpravy vedl Martin Bidař.

14.11.2013

Českobudějovický Martin Bidař a Anna Dušková z USK Praha tvoří na ledě nadějný pár.Foto: BK České Budějovice

Pro Martina Bidaře to byla premiéra v kategorii juniorů, kterou ozdobil zlatem. Zajel čistý krátký program a ve svém rekordu 50,89 bodů zaslouženě vedl startovní pole. Ve volné jízdě podle trenérky Ivety Bidařové vsadil na jistotu. „U dvou skoků ubral na jedné otáčce," líčí. I tak Martin Bidař v celkovém součtu získal 131,26 bodů, což je jeho maximum!
V kategorii mladších žaček absolvovala pohárovou premiéru Tereza Kratochvílová. V krátkém programu obsadila 27. místo, ale šestnáctou nejlepší volnou jízdou se posunula pořadím o pět míst vpřed.

V kategorii nejmladších žáků se tentokrát nedařilo Lukáši Vochozkovi, kterého chyby v piruetách stály medailové umístění, skončil pátý. V juniorkách Aneta Nováková zajela výborný krátký program, po němž byla sedmá, ale nevydařená volná jízda ji sesadila až na 15. místo. Adéla Vonešová v kategorii žaček obsadila 26. místo.

Martin Bidař v úterý odjíždí na mezinárodní závod do Grazu, kde se představí jak v kategorii jednotlivců, tak ve sportovní dvojici s Annou Duškovou. „S Aničkou se pokusí splnit limit na mistrovství světa juniorů," doplňuje trenérka Iveta Bidařová.

Autor: Michael Kalinics

14.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Havarovaný kamión převážející náklad limonád v plastových láhvích blokoval dnes (20. února) v dopoledních hodinách silnici u Žimutic, části obce Sobětice.
3

Rozsypané limonády blokovaly silnici u Sobětic

Masopust v Plavu má nového rychtáře
3 34

OBRAZEM: Plavský masopust má nového rychtáře

OBRAZEM: V Pištíně vyrazili na obchůzku po guláši

Pištín - Sobotu využili k masopustnímu průvodu také v Pištíně. Pozornost poutala například velkomimina Marcela Vaňousová, Jan Grinbosch a Dana Chalupová.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.

Užiji si to, tvrdí gólmanská jednička hokejistů Motoru pro play off Petr Kváča

České Budějovice – V devatenácti letech jde Petr Kváča jako gólmanská jednička hokejistů ČEZ Motoru do klíčové fáze sezony. Tou je play off první WSM ligy a případně i baráž o extraligu. „Nervózní nejsem. Užiji si to," neskrývá talentovaný mladík zdravé sebevědomí.

Čáp Kostelníček už opět klape v Dubném

Dubné /VIDEO/ -  Hlasitým klapáním ohlásil v sobotu ve 14 hodin 44 minut a 42 vteřin čapí samec z Dubného svůj návrat ze zimoviště (tento čas ukázala webkamera, která hnízdo sleduje). Zřejmě byl opět prvním, který se v regionu objevil.